Budowa

Czy można zabudować lodówkę Side by Side?

Czy można zabudować lodówkę Side by Side?

Ano bezpośrednio się nie da. Ale można zrobić dwie rzeczy, żeby było jak najbliżej. Jedną z nich jest takie zaprojektowanie kuchni, żeby pomiędzy ścianą a lodówką umieścić szafkę (np. spiżarkową, albo taką z piekarnikiem), która odsunie Side by Side na tyle, żeby dało się fronty otworzyć na wymaganą szerokość.

Jak blisko ściany może stać lodówka?

Producent zaleca pozostawienie przynajmniej 7,5 cm wolnej przestrzeni od ściany i co najmniej 15 cm miejsca nad jej górną powierzchnią lodówki. W standardowych lodówkach wolnostojących producent zaleca zachowanie przynajmniej 5 cm odstępów z tyłu i po bokach lodówki.

Czy da się zabudować zwykła lodówkę?

Lodówki do zabudowy są tak zaprojektowane, by można je było obudować bez ryzyka związanego z brakiem odpowiedniej wentylacji czy uszkodzenia mebli kuchennych lub samej lodówki. Jeżeli zabudowalibyśmy zwykłą lodówkę wolnostojącą, to najprawdopodobniej doprowadzilibyśmy do jej poważnego uszkodzenia.

Czy lodówka w zabudowie musi mieć wentylację?

Według producenta lodówki musi być dolot powietrza o srednicy min 25cm2 i taki sam wylot u gory.

Czy lodówka może stać na szafce?

Odległość między górą lodówki a szafką czy inną płaszczyzną powinna wynosić minimum 10 cm. Ważne też, by lodówka była dobrze wypoziomowana – robi się to za pomocą regulowanych nóżek. Urządzenie nie może stać bezpośrednio na podłodze (musi być minimum 2 cm przerwy).

Zobacz także:  Jaki palnik do pieca lepszy retortowy czy rynnowy?

Jak zabudować lodówkę w szafce?

Lodówka przede wszystkim musi stać na wyregulowanych nóżkach, musimy też zapewnić minimum 2 cm przerwy od podłogi. Z tyłu urządzenia powinien być swobodny przepływ powietrza. Lodówki ne można zabudować szczelnie również od góry – tu zaleca się 10 cm luki.

Gdzie nie ustawiać lodówki?

Przede wszystkim ustawiając lodówkę należy pamiętać, aby nie ustawiać jej w miejscach nasłonecznionych oraz w pobliżu źródeł ciepła. W miarę możliwości powinna być ustawiona daleko od okna, grzejnika oraz kuchenki. Dzięki temu zużyjesz znacznie mniej energii, a co za tym idzie pieniędzy.

Gdzie nie stawiac lodówki?

Lodówka powinna znajdować się z dala od źródeł ciepła Należy pamiętać, aby nie stawiać jej blisko źródeł ciepła np. piekarnika czy kuchenki. Ciepło emitowane w trakcie gotowania, może niekorzystnie wpłynąć na funkcje lodówki, co przyczynić się może do jej szybszego zepsucia.

Ile kosztuje zabudowa lodówki?

Koszt montażu lodówki do zabudowy wynosi średnio 140 – 190 zł. Natomiast przygotowanie lodówki do pracy, uruchomienie oraz wypisanie karty gwarancyjnej to wydatek rzędu 50 – 80 zł. Usunięcie niewielkiej awarii w lodówce (termostat, regulacja) kosztować nas będzie ok. 140 – 190 zł.

Czy lodówki do zabudowy są tańsze?

Lodówka do zabudowy zawsze jest droższa od lodówki wolnostojącej, a na dodatek jej pojemność jest zawsze mniejsza od lodówki wolnostojącej o tych samych wymiarach, bo musimy ją wstawić w zabudowę meblową, która sama zajmuje dużo miejsca.

Jakie lodówki można zabudować?

Lodówki do obudowania ma w swojej ofercie firma Samsung, Bosch i Siemens. Samsung nazwał tą gamę produktów Kitchen Fit a firma Bosch Perfect Fit i Siemens noDistance.

Dlaczego AGD do zabudowy jest droższe?

Należy również pamiętać, że urządzenia do zabudowy, choć prezentują się bardzo estetycznie, są trudniejsze w montażu i naprawie. Z tego względu producenci oferują te sprzęty w wyższych cenach niż urządzenia wolnostojące.

Zobacz także:  Jak zamontować gniazdko w podłodze?

Czy warto kupić lodówkę Side by Side?

Czy warto kupić lodówkę side by side? Jeżeli posiadasz wystarczająco dużo miejsca i środki, zdecydowanie tak. Poza znacznie większą pojemnością w porównaniu ze standardową lodówką zyskujesz dodatkowe funkcje takie jak chociażby dyspenser, kostkarkę, dodatkowe strefy temperatur, łatwy dostęp do produktów, etc.

Która lodówka side by side jest najlepsza?

Jaką szerokość lodówki do zabudowy?

Standardowe lodówki do zabudowy mają około 60 centymetrów szerokości i głębokości oraz 170-210 centymetrów wysokości, choć oczywiście rozmiar musimy dopasować do mebli kuchennych. Znajdziemy także mniejsze modele przeznaczone do zabudowania pod blatem.

Ile kosztuje lodówka do zabudowy?

Warto mieć na uwadze, że lodówki do zabudowy są z reguły droższe niż modele wolnostojące. Ich ceny wahają się w przedziale od około 900 zł nawet do 52 000 zł.

Jakie lodówki są najmniej awaryjne?

Cechy niezawodnej lodówki Jednak można kupić najbardziej wytrzymałe lodówki, zwracając uwagę na ich renomę, a tu wiodącymi markami są Whirlpool, Samsung, LG oraz Bosch. LG i Samsung mają bardzo dobre opinie i są to najmniej awaryjne lodówki.

Jaka lodówka side by side czy zwykła?

Lodówki side by side mają o wiele więcej miejsca niż tradycyjne lodówki. Idealnie sprawdzą się w dużych rodzinach, gdzie zakupy i zapasy produktów są zazwyczaj większe – mieszczą aż 500-600l. Lodówka side by side posiada dwie pary drzwi, dzięki czemu jest wygodniejsza w użytkowaniu.

Ile prądu zużywa lodówka side by side?

Przykład 1. Producenci wolnostojących lodówek jednodrzwiowych średnio deklarują, że ich sprzęt pobiera mniej niż 250 kWh rocznie. Na potrzeby tego przykładu uwierzę, że się nie mylą, i przyjmę, że przykładowa lodówka zużywa 220 kWh. Średnia cena prądu to 0,70 zł brutto.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.