Budowa

Jaki palnik do pieca lepszy retortowy czy rynnowy?

Jaki palnik do pieca lepszy retortowy czy rynnowy?

Palniki retortowe spalają głównie groszki węgli kamiennych, brunatnych oraz ewentualnie pelety. Palniki rynnowe są nieco bardziej uniwersalne, gdyż umożliwiają dodatkowo spalanie paliw sypkich o granulacji miałowej lub mieszanki paliw np. miał i ekogroszek lub ziarna zbóż z węglem albo pelety z ziarnami zbóż.

Jak wygląda palnik rynnowy?

Palnik rynnowy różni się wyglądem od palnika retortowego. Przede wszystkim składa się z żeliwnego lub stalowego koryta, do którego podawane jest paliwo z podajnika ślimakowego. Odmienny kształt palnika rynnowego determinuje jego pewne zalety i wady.

Co to jest palnik retortowy?

Palnik retortowy ma zwykle kształt okrągły lub prostokątny, a w jego górnej części są umieszczone specjalne kanały doprowadzające powietrze. Za sprawą prawidłowo działającego nawiewu wspomaganego pracą wydajnych wentylatorów powietrze trafia przez znajdujące się w palniku otwory prosto między bryłki ekogroszku.

Jak zamontować palnik na pellet do pieca węglowego?

Palnik peletowy montujemy w drzwiczki kotła CO lub z boku kotła – w miejsce palnika retortowego. Jednak w ponad 90% przypadków najkorzystniejszy jest montaż poniżej rusztu kotła, po prostu do popielnika. Poniżej przestawimy co wynika z tego rozwiązania.

Jaki palnik do kotła z podajnikiem?

Do spalania tylko i wyłącznie samego ekogroszku wystarczający jest podstawowy palnik, czyli retorta fajkowa. Jednak w niektórych piecach na ekogroszek dopuszcza się również możliwość stosowania innego opału (np. miału). Wówczas zdecydowanie lepsze będą palniki prostokątne lub rynnowe.

Zobacz także:  Jak urządzić salon w stylu amerykańskim?

Co się stanie jak zabraknie ekogroszku?

Dmuchawa nie działa i kocioł wygasa, a ta garść węgla na palniku, która może się spalić nie przegrzeje kotła.

Ile kosztuje palnik na pellet?

Kipi palnik obrotowy eco Max 360 – cena 4430,00. Palnik peletowy Kipi 5-16 sterownik ecoMAX 920 – cena 4960,00. KOTŁY palnik KIPI PIECE PELLET Z PODAJNIKIEM 15kW – cena 10 500,00 (cena dotyczy całego zestawu) PALNIK NA PELLET 16 kW ZESTAW PELLETOWY PRODUCENT – 4 500,00.

Jaki ekogroszek do palnika SV 200?

Kotły typu TECHNIX są przeznaczone do spalania ekogroszku węgla kamiennego typu 32.1 zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012 paliwo klasy A1, sortyment GK. I, Gk. II granulacja 5-25mm.

Jak działa piec na ekogroszek z podajnikiem?

Piec ma wbudowany elektryczny sterownik, który kieruje pracą podajnika i przenosi odpowiednią ilość ekogroszku do paleniska. To właśnie za pomocą sterownika można dostosować działanie pieca do własnych wymagań. Urządzenie posiada również wentylator.

Jaki ekogroszek do palnika Ekoenergia?

Podajnik żeliwny EKOENERGIA Palnik na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym nowej generacji jest rozwiązaniem pozwalającym na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0-32mm. Paliwem zasadniczym jest węgiel w granulacji 0-32mm (od miałów do groszków).

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.