Porady budowlane

Co można dać na sufit w kuchni?

Co można dać na sufit w kuchni?

Najczęściej sufit podwieszany w kuchni montowany jest do płyt gipsowo-kartonowych. Z tego typu płyt można wykonać proste sufity, do sufitów łukowatych trzeba kupić te specjalne, które można formować. Gięte płyty wycina się na sucho lub na mokro. Alternatywą dla nich są specjalne płyty elastyczne.

Czy zrobić sufit podwieszany w kuchni?

Zalety obniżonego sufitu w kuchni Sufit podwieszany w kuchni ma wiele zalet. Z jednej strony tworzy ciekawy efekt dekoracyjny, a z drugiej strony pozwala ukryć niechciane kable czy inne instalacje na suficie.

Ile najmniej można podwiesic sufit?

Minimalna odległość od stropu do płaszczyzny sufitu podwieszanego z płyt gipsowo-kartonowych mocowanych na ruszcie jednopoziomowym wynosi 4,5 cm. Dodatkowe obniżenie stosunkowo niskiego pomieszczenia o sufit podwieszany sprawi, że nie będziemy czuli się w nim komfortowo.

Ile kosztuje sufit podwieszany na gotowo?

Koszt montażu sufitu podwieszanego Najprostsze, jednopoziomowe sufity kasetonowe to wydatek rzędu 55 do prawie 80 złotych za metr kwadratowy. Jednopoziomowy sufit z płyt kartonowo-gipsowych to wydatek rzędu 75 do 85 złotych za metr kwadratowy, zaś wielopoziomowy to kilkanaście złotych za metr kwadratowy więcej.

Zobacz także:  Co to są tynki kwarcowe?

Co zamiast sufitu podwieszanego?

Sufit napinany – atrakcyjna alternatywa dla sufitów podwieszanych. Można pod nim ukryć stary, popękany tynk, nierówny strop oraz nieestetyczne rury instalacyjne lub kable. Do tego, montuje się go pięć razy szybciej, niż tradycyjny gipsowo-kartonowy. Mamy też większe możliwości aranżacji wnętrza.

Jak najtaniej zrobić sufit?

Najtańszym rozwiązaniem będzie wykonanie sufitu podwieszanego z płyt gipsowo-kartonowych.

Czy sufity podwieszane są jeszcze modne?

Sufit podwieszany nie tyle stracił ostatnio na popularności, co po prostu odnalazł swoją niszę. Coraz rzadziej stosujemy go „na siłę” we wszystkich pomieszczeniach, a coraz częściej świadomie – tam, gdzie ma praktyczne zastosowanie.

Jaką płyta na sufit w kuchni?

Jakie płyty gipsowo – kartonowe wybrać do kuchni? Najbardziej popularne, standardowe płyty typu A nie są odporne na działanie wilgoci. Płyty impregnowane, czyli typu H2, cechują się zmniejszonym stopniem wchłaniania wody. Nazywane potocznie „zielonymi” doskonale sprawdzają się zarówno w łazience, jak i w kuchni.

Ile zabiera sufit podwieszany?

Sufit podwieszany może zabierać sporo przestrzeni u góry pomieszczenia. Komfortowa wysokość sufitu po opuszczeniu powinna wynosić ok. 250 cm. Z tego względu przyjmuje się, że minimalna wysokość wnętrza, w którym może być zastosowany sufit podwieszany to 280 cm, choć zaleca się montaż przy jeszcze wyższych sufitach.

Czy obniżać sufit w kuchni?

Sufit podwieszany w kuchni pozwala obniżyć wysoki strop, a także pełni rolę dekoracyjną. Zamontowane w suficie ledy lub oprawy halogenowe sprawią, że sufit nabierze niebanalnego charakteru.

Co ile daje się profile na suficie?

Rozstaw profili sufitu podwieszanego jednopoziomowego nie powinien przekraczać 60 cm, jednak mimo wszystko najczęściej stosuje się odstępy co 40 cm, które zapewniają konstrukcji większą wytrzymałość.

Czy warto robić sufit podwieszany?

Zaleca się wykonywanie sufitów podwieszanych w miejscach, w których wymusza to wnętrze czy też jest ono pomocne. Warto również sufity podwieszane stosować w wysokich pomieszczeniach – kuchni czy jadalni, gdyż pozwoli to symbolicznie ozdobić przestrzeń.

Zobacz także:  Jaki zlew do kotłowni?

Co na sufit zamiast farby?

Sprawdzonym sposobem na zamaskowanie nierównego sufitu jest konstrukcja z płyt kartonowo-gipsowych. Rozwiązanie to pozwala na ukrycie wszelkich nierówności sufitu, a także maskuje nieestetyczne instalacje.

Co można przykleić na sufit?

Kolejnym pomysłem na sufit to przyklejenie tapety, lub fototapety. Kiedyś ten pomysł był częściej stosowany, w dzisiejszych czasach, rzadziej widuję tapety na suficie, ale jest to ciekawe rozwiązanie aranżacji sufitu. Fototapetę najczęściej dajemy do pokoi dziecięcych, do biur i korytarzy.

Ile kosztują kasetony na sufit?

Cena kasetonów sufitowych zaczyna się od 1,50 zł – 2 zł za sztukę. Wynika z tego, że metr kwadratowy sufitu kasetonowego to koszt 6 zł – 8 zł, ponieważ na metr kwadratowy wchodzą 4 kasetony sufitowe. Do tego należy jeszcze doliczyć cenę kleju, a to oznacza wydatek rzędu 20 zł – 50 zł za duże opakowanie.

Czy obniżać sufit w kuchni?

Sufit podwieszany w kuchni pozwala obniżyć wysoki strop, a także pełni rolę dekoracyjną. Zamontowane w suficie ledy lub oprawy halogenowe sprawią, że sufit nabierze niebanalnego charakteru.

Czy podwieszane sufity są jeszcze modne?

Sufit podwieszany nie tyle stracił ostatnio na popularności, co po prostu odnalazł swoją niszę. Coraz rzadziej stosujemy go „na siłę” we wszystkich pomieszczeniach, a coraz częściej świadomie – tam, gdzie ma praktyczne zastosowanie.

Czy sufit zawsze musi być biały?

Czy sufit musi być biały Tak naprawdę sufit, tak samo jak i ściany, może przybrać dowolny kolor, jaki sobie zażyczymy, wystarczy pomalować go odpowiednią farbą.

Jakie są rodzaje sufitów podwieszanych?

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.