Budowa

Ile kosztuje zrobienie stelaż pod płyty gipsowe?

Ile kosztuje zrobienie stelaż pod płyty gipsowe?

Koszt ścianki działowej z płyt gk wynosi od 65-85 zł/m2, montaż sufitów podwieszanych dwupoziomowych to wydatek rzędu 40-90 zł/m2. Decydując się na montaż kg na stelażu (35-95/m2) poniesiemy wyższe koszty niż przy montażu karton gipsów na kleju (20-45/m2).

Jaki stelaż pod płyty gipsowe?

Stelaż pod płyty g-k nie powinien być zbudowany z profili, których długość jest równa długości ścian. Profile powinny być o 1-2 cm krótsze niż wysokość pomieszczenia. Jeśli nie zastosujesz się do tej wskazówki, prawdopodobieństwo, że ściana ulegnie deformacji i pojawia się na niej rysy, będzie wysokie.

Jak zrobić stelaż drewniany pod regipsy?

Decydując się na montaż płyt g-k do drewna, możesz zastosować stelaże z profili, do których przykręcisz regipsy – w tym przypadku powinieneś wykorzystać specjalne blachowkręty lub wkręty do metalu. Inną opcją jest przykręcenie płyt g-k bezpośrednio do drewna – tutaj z kolei potrzebne są wkręty g-k do drewna.

Ile kosztują profile pod regipsy?

Ile stelaża na m2?

Orientacyjną długość profili CD można określić jako 3 m.b. na każdy 1 m2 sufitu. Do montażu niezbędne będą zawiesia (ok. 1,5 szt./m2), złącza profili (ok. 2,5 szt./m2), a także kołki do mocowania sufitowego i ściennego.

Ile za przykręcenie płyt gk?

Co ile wkręt w płycie gk?

Rozstaw blachowkrętów mocujących płytę do profili wynosi 17 cm dla sufitów i jest mniejszy niż rozstaw wkrętów w ścianach działowych (25 cm). Należy zwrócić uwagę na minimalne odległości wkrętów od krawędzi płyty: 10 mm dla oryginalnych krawędzi fazowanych i 15 mm dla krawędzi ciętych.

Zobacz także:  Jak łączyć blaty IKEA?

Jaki rozstaw profili pod regipsy?

W najlżejszych konstrukcjach tego typu profile główne rozmieszcza się do co 120 cm, a nośne co 40-50 cm. Znacznie cięższe i niżej opuszczone sufity wymagają już rozstawu profili co 65 i 40 cm. Dodatkowo, jeśli płyty mocuje się wzdłuż profili nośnych, odstępy między nimi nie powinny być większe niż 40 cm.

Jak znaleźć profil za Regipsem?

Zamiast płyty KG należy zamontować płytę MDF (OSB, sklejka). Całość wyszpachlować, zamalować. Nośność takiej ścianki będzie 100x większa od płyty KG. Co do profili, dopiero jak rozbierzesz ściankę to dowiesz się czy trzeba profile dołożyć, czy można zostawić to co jest.

Ile za metr zabudowy poddasza?

Producenci podają jednak orientacyjną cenę za wykonanie rusztu wraz z zamocowaniem płyt gipsowo-kartonowych w jednej warstwie – 35-45 zł/m2; z ułożeniem podwójnego opłytowania kosztuje to 50-65 zł/m2.

Jak wycenić zabudowę poddasza?

Jaki jest koszt zabudowy poddasza?

Koszt zabudowy 100 m2 poddasza wg cen cennikowych Siniat (edycja 06.2014) przy użyciu systemu: WD/CD/12,5/ZWYKŁA to 2049,90 zł WD/CD/12,5/Ogień Plus to 2326,90 zł WD/CD/12,5/Twarda to 5322 zł.

Jak zrobić stelaż pod sufit podwieszany?

Budowę stelaża do sufitu podwieszanego rozpoczyna się od wyznaczenia na ścianach w pomieszczeniu linii poziomej w ustalonej odległości od sufitu. Na następnie na suficie np. przy użyciu sznurka wyznacza się linie przebiegu profili CD. Powinny one przebiegać równolegle do siebie w odstępach około 100 cm.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.