Budowa

Jakiej firmy bramę garażową wybrać?

Jakiej firmy bramę garażową wybrać?

Decydując się na montaż skrzydła, warto zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku. Jedną z polecanych jest brama segmentowa Wiśniowski, która została wykonana z wysokiej jakości materiału odpornego na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Ile standardowej gwarancji na bramy Wiśniowski?

Gwarancję na prawidłowe funkcjonowanie produktu Producent udziela na okres 2 lat od daty zakupu, jednak nie dłużej niż 2 lata i 6 miesięcy od daty produkcji podanej na tabliczce znamionowej produktu, pod warunkiem zamontowania i użytkowania produktu zgodnie z Instrukcją Instalowania i Obsługi oraz przeznaczeniem.

Jaka bramę przemysłowa wybrać?

Bramy segmentowe doskonale sprawdzają się w przypadku praktycznie wszystkich obiektów przemysłowych. Cechują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Dużą zaletą bramy segmentowej jest fakt, że zajmuje ona niewiele miejsca. Takie rozwiązania można często spotkać na przykład w remizach strażackich.

Jaką grubość bramy garażowej?

Za najcieplejszą uznaje się bramę segmentową – panele wypełnione bezfreonową pianką poliuretanową mają grubość 40–42 mm.

Ile kosztuje brama garażowa Wiśniowski?

W katalogu 2021 znajdziemy wiele opcji konfiguracji, a ceny bram segmentowych Wiśniowski wahają się w przedziale 4 000 – 7 700 zł.

Co lepsze brama uchylna czy segmentowa?

brama segmentowa nie wymaga również miejsca pod sufitem, szczelność bramy uchylnej nie jest zbyt dobra, natomiast brama segmentowa wykazuje świetne właściwości termoizolacyjne; bramy uchylne są zazwyczaj tańsze, jednak wiąże się to z mniejszą funkcjonalnością oraz gorszą termoizolacją.

Ile jest gwarancji na bramy Hormann?

Hörmann zapewnia 10 lat gwarancji na wszystkie bramy segmentowe i 5 lat na napędy. Dzięki temu mamy pewność, że zastosowany system będzie nam służył nawet kilka pokoleń.

Zobacz także:  Z czego najlepiej zrobić opaskę wokół domu?

Ile kosztuje brama garażowa?

Najprostsze kosztują około 500 zł, za te najbardziej zaawansowane technologiczne trzeba zapłacić nawet ponad 2 000 zł. Jedno jest pewne – dzięki nim codzienne użytkowanie bramy garażowej jest naprawdę komfortowe, ciche i płynne.

Jakie bramy do garażu?

W projektach gotowych wielkość bramy jest często dobierana do wielkości garażu i całego domu. Zatem najczęściej nieduży garaż ma bramę o szerokości 180-190 cm, a duży – 230-270 cm. Do garażu, w którym ma stać samochód i motocykl, proponuje się bramę o szerokości na przykład 300 cm.

Jaka brama do warsztatu?

Jeżeli warsztat ma obsługiwać samochody osobowe to wymiar 3000×3000 mm będzie w zupełności wystarczający, pozwoli on również na obsługę większości samochodów dostawczych do 3,5 tony. Jeżeli jednak nastawiamy się na obsługę busów to powinniśmy raczej myśleć o rozmiarach większych np. 3500×3500 mm.

Czym ocieplić drzwi garażowe?

Jeśli nie chcesz obciążać mechanizmu, to styropian jest doskonałym wyborem. W prosty sposób docina się go do rozmiaru i klei do powierzchni. Jednak jeśli izolacja jest źle wykonana, powłoka może się skraplać od niskiej temperatury. Kolejnym rozwiązaniem dostępnym na rynku jest folia termoizolacyjna.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.