Porady budowlane

Jakie płytki w piwnicy?

Jakie płytki w piwnicy?

Dlatego właśnie gres to najlepszy wybór, jakiego możemy dokonać podczas aranżacji zewnętrznych, takich jak balkony i tarasy, ale również do pomieszczeń technicznych, jak garaż czy piwnica. Jeśli chcesz mieć stuprocentową gwarancję, że nic nie zdoła uszkodzić Twoich płytek w piwnicy, wybierz gres 20 mm.

Co zamiast płytek na podłogę w piwnicy?

Podłoga w piwnicy – ale jaka? Przede wszystkim bezpieczną opcją jest klasyczna posadzka betonowa. Jeżeli się odpowiednio przygotujesz do zakupu, możesz zakupić betonową podłogę, która będzie nieprzepuszczalna dla wody. Jeśli więc chcesz użyć piwnicy jako pralni lub magazynu, podłoga z betonu jest wskazana.

Jakie płytki na ścianę do kotłowni?

Jeśli chodzi o płytki w kotłowni, to płytki ceramiczne są zadecydowanie najpopularniejszy wyborem. Nic w tym zaskakującego, ponieważ jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, niezależnie od tego, z jakim rodzajem kotłowni będziemy mieć do czynienia.

Jakie płytki do garażu i kotłowni?

Do garażu najczęściej wybierane są płytki o satynowej, matowej powierzchni, które są łatwe do utrzymania w czystości. Garaż jest miejscem, gdzie często mamy do czynienia z trudnym do usunięcia olejem, smarem, dlatego struktura płytki nie powinna być porowata.

Co zamiast wylewki w piwnicy?

Posadzka z żywicy poliuretanowej to jeden z najlepszych sposobów na wykonanie i utrzymanie piwnicy w domu. Żywica oferuje wytrzymałą, jak i wodoodporną nawierzchnię, która jest w dodatku łatwa w czyszczeniu i stwarza bardzo niekorzystne warunki dla rozwoju grzybów i drobnoustrojów, które są problemem w każdej piwnicy.

Zobacz także:  Jakie płytki na komin?

Czy warto ocieplać podłogę w piwnicy?

Izolacja termiczna również w piwnicy nieogrzewanej Należy też ocieplić strop między parterem a piwnicą. Aby zmniejszyć ryzyko przemarzania ścian, nawet gdy piwnica będzie nieogrzewana, lepiej ocieplić całe ściany i podłogę na gruncie. Można wtedy zastosować cieńszą warstwę izolacji termicznej – 4-6 cm.

Jak zrobić podłogę w starej piwnicy?

Jeżeli jednak chciałbyś poprawić komfort użytkowania posadzki w piwnicy starego domu możesz usunąć stare podłoże i wybrać dodatkowo ziemię na głębokość kilkunastu centymetrów. W to miejsce nasypać należy drobny żwir (my używamy granulacji: 16-22mm) i dopiero na żwirze ułożyć nowe cegły.

Jak zaizolować podłogę w starej piwnicy?

Na ławach układa się dwie warstwy papy – klejonej lepikiem lub termozgrzewalnej. Można także ułożyć warstwę folii hydroizolacyjnej z PCW. Pas izolacji poziomej musi pokrywać całą szerokość ław. Warstwą papy lub grubej, hydroizolacyjnej folii polietylenowej trzeba też zaizolować piwniczne podłogi.

Jak wylać posadzkę w piwnicy?

Rozwiązanie to jest niezawodne i trwałe. Wylewki cementowe to ciekawa alternatywa – podobnie jak baza z betonu są bardzo chętnie wykorzystywane. Stanowią połączenie cementu portlandzkiego i piasku. Mogą być z powodzeniem stosowane nie tylko wewnątrz, lecz także na zewnątrz budynku.

Co zamiast płytek w kotłowni?

Do malowania betonowych podłóg w kotłowni świetnie sprawdzają się emalie epoksydowe, takie jak RAFIL NA BETON. Ta dwuskładnikowa farba przeznaczona jest do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni betonowych. Tworzy antypoślizgową, trwałą i elastyczną powłokę, odporną na ścieranie i uderzenia.

Co na sufit w kotłowni?

Do tego celu można również użyć pustaków ceramicznych i gazobetonowych. Odpowiednio wzmocniony będzie też sufit kotłowni w budynku drewnianym: jeśli nie zdecydujemy się na żelbetowy, powinien być obudowany podwójną warstwą ognioodpornych płyt gipsowych.

Czy do kotłowni muszą być drzwi?

Drzwi do kotłowni – wymogi prawne Jeśli moc kotła wynosi do 30 kW, według prawa nie są konieczne drzwi przeciwpożarowe do kotłowni. Jeśli jednak moc przekracza 30 kW, konieczne jest zastosowanie modelu niepalnego klasy EI 30 odporności ogniowej w budynkach niskich i średniowysokich (czyli np. w domach jednorodzinnych).

Zobacz także:  Czy warto dawać geowłókninę pod kostkę?

Jaka wykładzina do piwnicy?

Elastyczną wykładzinę PVC możemy bez problemu położyć na każdej nawierzchni, włącznie z płytkami i panelami. Sposób montażu elastycznej wykładziny PVC jest zbliżony do wykładzin podłogowych. Dużo łatwiejsza jest jednak pielęgnacja nawierzchni z PVC. Ogranicza się ona do odkurzenia wykładziny i przetarcia jej na mokro.

Jaką grubość posadzki w piwnicy?

Poziom podkładu powinien sięgać ok. 5-7 cm poniżej powierzchni ławy fundamentowej. Kolejną warstwą podłogową jest beton wyrównujący (klasy B 15-B 20) grubości 3-5 cm, który musi zostać dokładnie wyrównany i zatarty na gładko.

Jak poradzić sobie z wilgocią w piwnicy?

Należy ustawić je kilkadziesiąt centymetrów od ścian i wybrać średni podmuch. W ten sposób po kilku godzinach pomieszczenie powinno zostać osuszone. Kolejnym sposobem na to, jak pozbyć się wilgoci w piwnicy, jest użycie osuszaczy kondensacyjnych. To urządzenia, które przypominają klimatyzatory.

Jak zrobić podłogę w piwnicy?

W tym celu należy wymieszać cement, piasek i wodę w odpowiednich proporcjach. Wylewka powinna być wykonana z wilgotnego betonu o półsypkiej konsystencji. Podczas przewożenia takiej zaprawy warto skorzystać z taczek, aby jednak nie uszkodzić wcześniej nałożonej warstwy, lepiej ją przykryć deskami.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.