Porady budowlane

Jaki zrobić sufit w kuchni?

Jaki zrobić sufit w kuchni?

Najczęściej sufit podwieszany w kuchni montowany jest do płyt gipsowo-kartonowych. Z tego typu płyt można wykonać proste sufity, do sufitów łukowatych trzeba kupić te specjalne, które można formować. Gięte płyty wycina się na sucho lub na mokro. Alternatywą dla nich są specjalne płyty elastyczne.

Ile kosztuje sufit podwieszany na gotowo?

Koszt montażu sufitu podwieszanego Najprostsze, jednopoziomowe sufity kasetonowe to wydatek rzędu 55 do prawie 80 złotych za metr kwadratowy. Jednopoziomowy sufit z płyt kartonowo-gipsowych to wydatek rzędu 75 do 85 złotych za metr kwadratowy, zaś wielopoziomowy to kilkanaście złotych za metr kwadratowy więcej.

Ile najmniej można podwiesic sufit?

Minimalna odległość od stropu do płaszczyzny sufitu podwieszanego z płyt gipsowo-kartonowych mocowanych na ruszcie jednopoziomowym wynosi 4,5 cm. Dodatkowe obniżenie stosunkowo niskiego pomieszczenia o sufit podwieszany sprawi, że nie będziemy czuli się w nim komfortowo.

Czy zrobić sufit podwieszany w kuchni?

Zalety obniżonego sufitu w kuchni Sufit podwieszany w kuchni ma wiele zalet. Z jednej strony tworzy ciekawy efekt dekoracyjny, a z drugiej strony pozwala ukryć niechciane kable czy inne instalacje na suficie.

Zobacz także:  Ile m2 jest w m3 styropianu?

Co zamiast sufitu podwieszanego?

Sufit napinany – atrakcyjna alternatywa dla sufitów podwieszanych. Można pod nim ukryć stary, popękany tynk, nierówny strop oraz nieestetyczne rury instalacyjne lub kable. Do tego, montuje się go pięć razy szybciej, niż tradycyjny gipsowo-kartonowy. Mamy też większe możliwości aranżacji wnętrza.

Czy warto robić sufit podwieszany?

Niektórzy uważają, że sufit podwieszany zmniejszy wnętrze – wręcz przeciwnie! Sufit podwieszany może sprawić, że pomieszczenie zacznie wyglądać bardziej przestronnie. Dzięki sufitom można skuteczne ukryć defekty oraz obniżyć zbyt wysokie pomieszczenia.

Ile za sufit podwieszany 2022?

– wykonanie sufitu podwieszanego (wraz z materiałem) – 91 zł za metr kwadratowy; – montaż wielopoziomowych sufitów podwieszanych – 79 zł za metr kwadratowy; – montaż sufitów z płyt gipsowo – kartonowych: a).

Ile za metr położenia regipsów?

Ceny w głównej mierze uzależnione są od rodzaju zabudowy gipsowej. Płyty gk najczęściej wykorzystywane są do ścianek działowych oraz podwieszanych sufitów. Koszt ścianki działowej z płyt gk wynosi od 65-85 zł/m2, montaż sufitów podwieszanych dwupoziomowych to wydatek rzędu 40-90 zł/m2.

Ile materiału na m2 sufitu podwieszanego?

Materiały. Zestawienie potrzebnych materiałów do sufitu podwieszanego z płyt g-k zawiera profile nośne typu CD oraz przyścienne UD o długości równej obwodowi pomieszczenia. Orientacyjną długość profili CD można określić jako 3 m.b. na każdy 1 m2 sufitu.

Jaką płyta na sufit w kuchni?

Jakie płyty gipsowo – kartonowe wybrać do kuchni? Najbardziej popularne, standardowe płyty typu A nie są odporne na działanie wilgoci. Płyty impregnowane, czyli typu H2, cechują się zmniejszonym stopniem wchłaniania wody. Nazywane potocznie „zielonymi” doskonale sprawdzają się zarówno w łazience, jak i w kuchni.

Jak wysoko sufit podwieszany?

Komfortowa wysokość sufitu po opuszczeniu powinna wynosić ok. 250 cm. Z tego względu przyjmuje się, że minimalna wysokość wnętrza, w którym może być zastosowany sufit podwieszany to 280 cm, choć zaleca się montaż przy jeszcze wyższych sufitach.

Zobacz także:  Jakie obrzeża do opaski wokół domu?

Czy obniżać sufit w kuchni?

Sufit podwieszany w kuchni pozwala obniżyć wysoki strop, a także pełni rolę dekoracyjną. Zamontowane w suficie ledy lub oprawy halogenowe sprawią, że sufit nabierze niebanalnego charakteru.

Co można przykleić na sufit w kuchni?

Ciekawym pomysłem jest stworzenie sufitu podwieszanego do kuchni o nietypowym kształcie, w którym umieścimy taśmy LED. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy elegancką oraz uniwersalną dekorację świetlną.

Jakie panele na sufit do kuchni?

Jeśli nie mamy pomysłu na wykończenie sufitu, to panele w kolorze białym z pewnością będą najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby pokusić się o zakup paneli kolorowych. Najbardziej popularne to te w odcieniach brązu, czerwieni, szarości a nawet zieleni.

Czy obniżać sufit w kuchni?

Sufit podwieszany w kuchni pozwala obniżyć wysoki strop, a także pełni rolę dekoracyjną. Zamontowane w suficie ledy lub oprawy halogenowe sprawią, że sufit nabierze niebanalnego charakteru.

Co na sufit zamiast farby?

Sprawdzonym sposobem na zamaskowanie nierównego sufitu jest konstrukcja z płyt kartonowo-gipsowych. Rozwiązanie to pozwala na ukrycie wszelkich nierówności sufitu, a także maskuje nieestetyczne instalacje.

Jak najtaniej zrobić sufit?

Najtańszym rozwiązaniem będzie wykonanie sufitu podwieszanego z płyt gipsowo-kartonowych.

Jakie są rodzaje sufitów podwieszanych?

Co zamiast gładzi na sufit?

SYSTEXX VITRULAN – TAPETA ZAMIAST GŁADZI Dzięki zastosowaniu technologii Aqua produkty te fabrycznie wyposażone są w warstwę kleju, dzięki czemu po aktywacji wodą, materiał SYSTEXX natychmiast gotowy jest do aplikacji na ścianę czy sufit. SYSTEXX można także zadrukowywać wielkoformatową fototapetą.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.