Wykończenie

Jaka ściany pod beton architektoniczny?

Jaka ściany pod beton architektoniczny?

Do wykonania imitacji betonu architektonicznego w formie płyt betonowych na ściany, nadaje się świetnie tynk architektoniczny – na przykład tynk modelarski charakteryzujący się drobnym uziarnieniem, dający interesującą fakturę betonu.

Jak zrobić ścianę z betonu?

Wykorzystując farbę lub tynk imitujące beton, można stworzyć ściany wyglądające jak wykonane z płyt betonowych. Po naniesieniu pierwszej warstwy farby i jej wyschnięciu dzielimy ścianę na mniejsze pola odpowiadające wielkości płyt, naklejając cienkie paski taśmy malarskiej.

Ile kosztuje położenie betonu architektonicznego?

Usługa położenia tynku o efekcie betonu średnio wyniesie około 60 zł / m2. Czyli trzeba się przygotować na koszt minimum 85 zł / m2, jeśli chcesz zlecić wykonanie tynku strukturalnego typu beton fachowcowi lub 40 zł za m2 jeśli zrobisz to sam.

Jak tanio uzyskać efekt betonu na ścianie?

Co na ścianę zamiast betonu architektonicznego?

Loftową ścianę można też stworzyć, stosując farby z efektem betonu. Takie rozwiązanie stanowi tańszą alternatywę dla betonu architektonicznego na ścianę. Farby nakłada się na zagruntowane podłoże i – gdy są jeszcze wilgotne – wygładza pacą. Zwykle trzeba nałożyć dwie takie warstwy.

Co pasuje do betonu architektonicznego?

Szary beton świetnie wygląda w otoczeniu czerwieni i czerni. Warto zdecydować się np. na czarne meble i czerwone dodatki – ciekawe flakony czy inne dekoracyjne przedmioty. Miłośnicy elegancji z pewnością postawią na połączenie betonu na ścianie z ponadczasową i uniwersalną bielą.

Zobacz także:  Jakie parapety pasuja do bialych okien?

Jak tanio zrobić beton architektoniczny?

Jak zrobić samemu beton dekoracyjny?

Proponujemy wykorzystać strukturę dekoracyjną imitującą beton – drobnoziarnisty, zabarwiony tynk betonowy mineralny, w formie sypkiej. Efekt jest idealny – struktura oddaje naturalny surowy beton, z charakterystycznymi przebarwieniami, wżerami, ubytkami. Możesz też uzyskać efekt deskowania, stalowej formy lub gładki.

Czym gruntować beton architektoniczny?

Przed rozpoczęciem montażu powierzchnie, do której będą klejone płyty należy zagruntować gruntem szczepnym z domieszką piasku kwarcowego. W niektórych przypadkach zaleca się używanie warstwy kontaktowej do trudnych powierzchni.

Ile kosztuje położenie betonu Jeger?

Tynk strukturalny imitujący Beton, Jeger – 173 zł

Ile kosztuje zrobienie betonu dekoracyjnego?

Szacunkowy koszt układania płyt to ok. 70-100 zł / m2. Decydując się na kotwy, trzeba liczyć się z nieco wyższą ceną (ok. 120-200 zł za płytę), w skład której wchodzi także nawiercanie otworów oraz zakup kotew.

Czym wiercenie w betonie architektonicznym?

Kup wiertło do betonu i wiertarek bezprzewodowych. Są przeznaczone do wiercenia w betonie bez udaru. Do żelbetu w stropie się za bardzo nie nadają, ale w cegłę wchodzą doskonale.

Ile kosztuje beton Jeger?

349 zł/szt.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.