Porady budowlane

Jaka papa na balkon?

Jaka papa na balkon?

Do hydroizolacji balkonów/tarasów zaleca się stosować wysokomodyfikowane papy asfaltowe z mocną, niegnilną osnową z tkaniny szklanej lub włókniny poliestrowej. Podłoże betonowe pod papę musi być nośne, czyste, zagruntowane preparatem bitumicznym (najlepiej wodorozcieńczalnym).

Jak klasc papę na balkonie?

na tarasach basenowych papę trzeba położyć odpowiednio do kierunku spadu wody, potem wywinąć na barierki i jeszcze wykończyć listwami dociskowymi.

Co zamiast papy na balkon?

Folie. Coraz częściej, zamiast izolacji z papy, stosuje się folie z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE), które mogą być: – płaskie – układa się je w dwóch warstwach, przy czym spodnią przykleja się do podłoża. Są bardziej elastyczne niż papy i w przeciwieństwie do nich nie sklejają się ze sobą (utrzymują poślizg).

Czy można chodzić po papie?

Dach na w/w obiekcie ma charakter nieużytkowy. Chodzenie po dachu dopuszczalne jest jedynie po ścieżkach technicznych w celu okresowej konserwacji urządzeń dachowych lub ich ewentualnych napraw. 3.

Czy papa na tarasie śmierdzi?

Minusem papy podkładowej jest ryzyko powstawania rozszczelnień izolacji na łączeniach (przy klejeniu papy na zakładkę) oraz nieprzyjemny zapach odczuwany podczas intensywnych upałów.

Zobacz także:  Jak ukryć wejście do spiżarni?

Co zamiast płytek na balkonie?

Bardzo atrakcyjną alternatywą dla płytek mogą być deski tarasowe wykonane z kompozytu. Materiał ten składa się z mączki drzewnej połączonej z PCV. Dzięki temu jest on bardzo wytrzymały, odporny na działanie czynników atmosferycznych, nie wymaga konserwacji jak naturalne drewno oraz łatwy w czyszczeniu.

Czy można wylać beton na papę?

drzwi balkonowych nowej wylewki betonowej na tarasie pokrytym papa termozgrzewalną oraz późniejsze wykończenie za pomocą płytek ceramicznych lub posadzki żywicznej ( należy pamiętać iż wylewka betonowa nie powinna być wylana bezpośrednio na papę termozgrzewalną a należy ją aplikować na przekładkę z foli by uzyskać tzw.

Czy trzeba zgrzewać papę?

Może być stosowana na podłożu o maksymalnym kącie nachylenia 5%. Układanie tą metodą polega na rozwinięciu papy i jej zgrzaniu w miejscach zakładów. Dodatkowo papę należy przymocować mechanicznie, wzdłużnie do podłoża oraz do stref pionowych metodą pełnego zgrzewania.

Do jakiej temperatury można kłaść papę?

Prace dekarskie z użyciem pap termozgrzewalnych można wykonywać w temperaturze nie mniejszej niż 0ºC w przypadku pap SBS (z dodatkiem polimeru SBS) oraz nie mniejszej niż +5ºC w przypadku pap oksydowanych.

Czym najlepiej uszczelnić balkon?

Jedną z metod zabezpieczenia balkonu lub tarasu przed niszczeniem jest zastosowanie hydroizolacji w formie płynnej folii. Środek jest łatwy w użyciu – preparat aplikuje się podobnie jak farbę, za pomocą wałka lub pędzla. Emulsję można stosować na podłożu betonowym, cementowym i ceglanym.

Jaka izolacja na balkon?

Folia – coraz częściej zastępuje papę. Folie izolacyjne są wykonane z polietylenu i mogą być płaskie lub wytłaczane. Pierwsze z nich układa się w dwóch warstwach, spodnią przyklejając do podłoża. Folię wytłaczaną łączy się na zakład, który dodatkowo uszczelnia się taśmą samoprzylepną.

Jak położyć papę na beton?

Bardzo starannie należy przyklejać arkusze papy na wszystkich załamaniach powierzchni płyty betonowej. Naroża wklęsłe i wypukle należy wyokrąglić promieniem o średnicy ok. 5 cm. Następstwem większości błędów, które mogą być popełnione podczas przyklejania pap zgrzewalnych, są pęcherze pod izolacją.

Zobacz także:  Czy polecacie kuchnię z Leroy Merlin?

Jaka papa jest najlepsza?

Im gramatura jest wyższa, tym papa dachowa będzie trwalsza i lepsza jakościowo. Zwróćmy też uwagę na typ osnowy. W ofertach handlowych znajdziemy osnowy z: Włókniny poliestrowej – najbardziej odporna i najlepsza jakościowo.

Jak długo wytrzyma papa na dachu?

Papa termozgrzewalna jest znacznie trwalsza od zwykłej i może pełnić swoją funkcję nawet kilkadziesiąt lat, nie pękając pod wpływem warunków atmosferycznych. Jest odporna na mróz i nie roztapia się pod wpływem wysokich temperatur. Nie ma ryzyka, że popęka na zgięciach czy zmięknie.

Jak położyć papę na beton?

Bardzo starannie należy przyklejać arkusze papy na wszystkich załamaniach powierzchni płyty betonowej. Naroża wklęsłe i wypukle należy wyokrąglić promieniem o średnicy ok. 5 cm. Następstwem większości błędów, które mogą być popełnione podczas przyklejania pap zgrzewalnych, są pęcherze pod izolacją.

Jak położyć papę na zimno?

Najlepsze warunki stosowania lepiku na zimno to temperatura od 5 do 30ºC. Pojemniki z lepikiem na zimno zaleca się przechowywać w temperaturze pokojowej, co ułatwia nakładanie materiału. Nanieść lepik całopowierzchniowo na szerokość przyklejanej papy. Odczekać 15-20 minut, rozłożyć papę i dokładnie docisnąć ją do masy.

Czy papa podkładowa jest konieczna?

Rzeczywiście, dawniej papa podkładowa nie była używana, bo, szczerze mówiąc, wybór pokryć dachowych nie był wtedy zbyt szeroki. Zaś problemów z przeciekającym dachem było sporo. Teraz specjaliści zalecają stosowanie papy podkładowej nie tylko pod gonty, ale też pod blachodachówkę czy faliste płyty bitumiczne.

Czy trzeba ściągać folię z papy termozgrzewalnej?

Folii nie ściągasz tylko grzejesz palnikiem i rozwijasz. Folia powinna być na zewnętrznej stronie rolki, więc jeśli jest inaczej to zignoruj poniższe gdyż masz inną papę, tzn. samoprzylepna, ale te są pokrywane grubszą folią zabezpieczającą przed sklejeniem się rolki.

Zobacz także:  Jaka żywicą epoksydową do garażu?

Ile zakladki na papę?

Pasy papy układa się na zakład szerokości co najmniej 10 cm, uważając przy tym, by nie było załamań lub pęcherzy powietrza. Drugą warstwę kładzie się w ten sam sposób, ale z przesunięciem o około połowę szerokości pasa. Na dachach spadzistych prace rozpoczyna się od okapu, kładąc kolejne pasy w kierunku kalenicy.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.