Porady budowlane

Jak zrobić ścianę z betonu?

Jak zrobić ścianę z betonu?

Wykorzystując farbę lub tynk imitujące beton, można stworzyć ściany wyglądające jak wykonane z płyt betonowych. Po naniesieniu pierwszej warstwy farby i jej wyschnięciu dzielimy ścianę na mniejsze pola odpowiadające wielkości płyt, naklejając cienkie paski taśmy malarskiej.

Jak tanio zrobić efekt betonu na ścianie?

Ile kosztuje imitacja betonu?

Usługa położenia tynku o efekcie betonu średnio wyniesie około 60 zł / m2. Czyli trzeba się przygotować na koszt minimum 85 zł / m2, jeśli chcesz zlecić wykonanie tynku strukturalnego typu beton fachowcowi lub 40 zł za m2 jeśli zrobisz to sam.

Co zamiast betonu dekoracyjnego?

Tynk imitujący beton – alternatywa dla betonu architektonicznego. Beton architektoniczny na ścianę to nie jedyne rozwiązanie. Ciekawą opcją są dekoracyjne masy tynkarskie, które pozwolą uzyskać podobny efekt. Zazwyczaj to cementowa baza z dodatkiem barwników oraz ziaren piasku.

Jak samemu zrobić beton dekoracyjny?

Proponujemy wykorzystać strukturę dekoracyjną imitującą beton – drobnoziarnisty, zabarwiony tynk betonowy mineralny, w formie sypkiej. Efekt jest idealny – struktura oddaje naturalny surowy beton, z charakterystycznymi przebarwieniami, wżerami, ubytkami. Możesz też uzyskać efekt deskowania, stalowej formy lub gładki.

Zobacz także:  Ile kosztuje metr ogrodzenia murowanego?

Co zamiast betonu na ścianę?

Tynk dekoracyjny – popularny i sprawdzony materiał imitujący prawdziwy beton. Zacznijmy od najpopularniejszego i najefektowniejszego rozwiązania – tynku mineralnego. Ten materiał można zastosować praktycznie na każdej powierzchni, która wcześniej została odpowiednio przygotowana.

Jak uzyskać kolor betonu na ścianie?

Efekt betonu na ścianie – jak go uzyskać? Branża wykończeniowa ma do zaoferowania różne rozwiązania umożliwiające uzyskanie efektu betonu na ścianie. W tym celu można przygotować zaprawę tynkarską, pomalować ścianę w odpowiedni sposób, a do tego wykorzystać tynk mineralny, farbę betonową, beton woskowany itd.

Ile kosztuje beton architektoniczny?

Cena betonu architektonicznego waha się od 20 do 200 zł za 1 metr kwadratowy i jest ściśle uzależniona od zastosowania oraz sposobu jego wykonania. Najdroższym betonem będą wielkopowierzchniowe płyty przekraczające 3m² do zastosowania na zewnątrz.

Z czego zrobić beton dekoracyjny?

Do wykonania imitacji betonu architektonicznego w formie płyt betonowych na ściany, nadaje się świetnie tynk architektoniczny – na przykład tynk modelarski charakteryzujący się drobnym uziarnieniem, dający interesującą fakturę betonu.

Ile kosztuje ściana z betonu?

70-100 zł / m2. Decydując się na kotwy, trzeba liczyć się z nieco wyższą ceną (ok. 120-200 zł za płytę), w skład której wchodzi także nawiercanie otworów oraz zakup kotew. Chcąc zminimalizować koszty, możemy podjąć się samodzielnego montażu, zwłaszcza w przypadku układania mniejszych płyt na klej.

Ile kosztują płyty betonowe na ścianę?

Ile kosztuje położenie betonu Jeger?

Tynk strukturalny imitujący Beton, Jeger – 173 zł

Jak przygotować ścianę pod beton architektoniczny?

Należy usunąć wszelkie pozostałości po dotychczasowej farbie, lakierze czy kleju, a także kurz. Następnie gruntujemy ścianę przy użyciu odpowiedniego preparatu gruntującego.

Ile kosztuje beton architektoniczny?

Cena betonu architektonicznego waha się od 20 do 200 zł za 1 metr kwadratowy i jest ściśle uzależniona od zastosowania oraz sposobu jego wykonania. Najdroższym betonem będą wielkopowierzchniowe płyty przekraczające 3m² do zastosowania na zewnątrz.

Zobacz także:  Czy w bloku można zrobić odpływ liniowy?

Co położyć na betonowe ściany?

Jaka gładź na beton będzie najlepsza? Na beton można nakładać zarówno gładzie sypkie, przeznaczone do samodzielnego rozrobienia, jak i zamknięte w wiaderku gładzie w formie gotowej masy.

Jak zrobić mieszankę na beton architektoniczny?

W przypadku, gdy chcemy uzyskać strukturę gładką, należy użyć mieszanki GRC Classic >>. Mieszankę GRC Classic S rozrabiamy wodą w proporcji 1,2 – 1,3 kg wody na 10 kg mieszanki betonowej. Koszt mieszanek betonowych jest niewielki, zazwyczaj to wydatek ok. 1,3 do 1,5 zł/kg.

Jaki kolor pasuje do ściany z betonu?

Betonowa ściana w salonie możne być zestawiona w zasadzie z większością kolorów. Odcienie szarości są bardzo uniwersalne i dobrze komponują się zarówno z mocnymi barwami, jak i klasyczną czernią i bielą. Żółcie i pomarańcze sprawią, że szary salon nabierze blasku i energii.

Co pod beton architektoniczny?

24h przed montażem zaleca się zagruntowanie tyłu płyty( powierzchnia klejona do ściany) zwykłym gruntem oraz samej ściany gruntem szczepnym z domieszką piasku kwarcowego. Po zagruntowaniu powierzchni należy pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia. Dopiero na tak przygotowane podłoże można naklejać płyty betonowe.

Czym zabezpieczyć beton na ścianie?

Jeżeli chcemy zabezpieczyć betonową ścianę albo blat, najlepszym środkiem będzie lakier do betonu architektonicznemu. Jest to preparat, który na betonowej powierzchni stworzy powłokę, zabezpieczającą przed trwałym zabrudzeniem, przebarwieniem, zatłuszczeniem, ale i wilgocią czy wystąpieniem pleśni i grzybów.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.