Porady budowlane

Jak zabezpieczyć doniczki na parapecie zewnętrznym bez wiercenia?

Jak zabezpieczyć doniczki na parapecie zewnętrznym bez wiercenia?

Dlatego konieczne jest zabezpieczenie kwietników. Najprostszym sposobem będzie zamontowanie małego drewnianego płotu na krawędzi parapetu. Dla pewności, że nasze rośliny pozostaną na swoim miejscu bez względu na okoliczności, spód doniczek można wykleić szorstkim materiałem, który powstrzyma je przed przesuwaniem się.

Jak zabezpieczyć skrzynkę na parapecie?

Ten problem u siebie rozwiązałam w bardzo prosty sposób : Zwykłe, drewniane listwy przez całą szerokość okna – dość grube, żeby się nie wyginały – mocowane na wkręty do ściany po bokach okna , na pewnej wysokości od parapetu- tak, by mieściły się pod krawędzią doniczki .

Jak zamocować doniczki do parapetu?

Wystarczy zamocować specjalne wsporniki zabezpieczające. Na ogół są to kratki lub przymocowane w odpowiednich odległościach, poziome pręty. Mocowanie będzie uzależnione od producenta, jednak większość produktów należy zamocować bezpośrednio we wnęce okiennej.

Jakie kwiaty na parapet na zewnątrz?

Duże słońce zniosą gazanie, osteospermum, werbena, lawenda, dalie karłowe. Na nasłonecznionym parapecie poradzą sobie też lobelie, fuksje, nemezje, petunie czy uczep, nazywany popularnie złotym deszczem. Jeśli okno wychodzi na północ lub wschód, doskonale sprawdzą się tam begonie bulwiaste lub niecierpki.

Jak zrobić ogródek na parapecie?

Zimowy ogródek wymaga zorganizowania odpowiedniego miejsca. Warto zadbać by był to parapet znajdujący się przy południowym bądź wschodnim oknie. To w tych oknach rośliny będą miały największy dostęp do słońca, którego zimą i tak bywa niewiele. Warto dodać, że okna te również nie powinny być szczególnie zaciemniane.

Zobacz także:  Czy skrzynka gazowa może być na budynku?

Jak zamontować doniczki na balkonie?

Ich montaż jest niezwykle prosty – wystarczy nałożyć je na barierkę i ustabilizować za pomocą zacisków. Zastosowanie skrzynek balkonowych oraz profilowanych doniczek wyposażonych w profesjonalne zaciski i uchwyty stanowi gwarancję bezpieczeństwa i trwałości konstrukcji.

Jakie kwiaty na balkon w marcu?

Najlepsze kwiaty na balkon. Wczesna wiosna to idealny moment, by zasadzić kwiaty cebulkowe. W marcu postawmy więc na przebiśniegi, krokusy, żonkile i pierwiosnki. Wczesna wiosna to również dobry czas, by zasadzić stokrotki, które są odporne na niskie temperatury.

Jakie kwiaty na parapet w marcu?

– Najlepiej, aby w takich donicach znalazły się pierwsze wiosenne kwiatki czyli prymulki, bratki a także rośliny cebulowe takie jak m.in. narcyzy, tulipany, hiacynty, krokusy czy przebiśniegi – radzi Katarzyna Kapias-Blokesz z Ogrodów Kapias w Goczałkowicach-Zdroju.

Jakie kwiaty na bardzo słoneczny parapet?

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.