Porady budowlane

Jak uzyskać efekt marmuru na ścianie?

Jak uzyskać efekt marmuru na ścianie?

Efekt marmuru na ścianie uzyskuje się nakładając na jej powierzchnię Stiuk Wenecki. To cienkowarstwowa akrylowa farba strukturalna, którą należy zabarwić dowolnym kolorem Pigmentu Barwiącego MAGNAT.

Z jakim kolorem łączyć marmur?

Jego największą zaletą jest wszechstronność: płytki imitujące marmur można łączyć zarówno z neutralnymi, jak i wyrazistymi kolorami, świetnie pasują do nowoczesnych, geometrycznych wzorów, wspaniale prezentują się z połączeniu z elegancką czernią, złotem i stylową butelkową zielenią.

Z czym łączyć marmur na ścianie?

Marmurowe płytki ze złotymi akcesoriami takimi jak złota armatura, uchwyty na ręczniki, rama lustra, świecznik, czy pojemniki i kosze na drobiazgi to połączenie przełamujące monotonny charakter kamienia. Jednocześnie mamy do czynienia z podkreśleniem wytworności i luksusu marmurowej aranżacji.

Jak uzyskac efekt marmuru?

Taki rezultat osiągniemy dzięki farbie Stiuk Wenecki. Jest to nic innego, jak tynk dekoracyjny marmur, który świetnie imituje wygląd tego kamienia. Wyjątkowa formuła oraz struktura produktu sprawia, że po odpowiedniej aplikacji go na ścianę, prezentuje się on niemal identycznie, jak marmur.

Jaki tynk imituje marmur?

Efekt marmuru na ścianie uzyskamy stosując tynk strukturalny Marmur Klasyczny MAGNAT Style. Marmur Klasyczny MAGNAT Style to struktura dekoracyjna imitująca powierzchnię naturalnego, nieoszlifowanego kamienia.

Czy można malować marmur?

Ponieważ marmur jest zwykle błyszczący, Annie zaleca, aby rozpocząć poprzez nałożenie cienkiej warstwy farby Chalk Paint™. Choć nie każdy będzie zainteresowany malowaniem marmuru, jest to świetna metoda na odświeżenie przedmiotu, jeśli nie podoba Ci się jego kolor!

Zobacz także:  Czy sklejka nadaje się na schody?

Jaki dywan do marmuru?

Podłogi marmurowe w domach są bardzo zimne, dlatego koniecznie należy zakupić do nich dywany. Do marmuru najlepiej pasują dywany orientalne, szczególnie dywany jedwabne.

Czy marmur pasuje do betonu?

Łatwość łączenia się motywów betonu i marmuru z innymi stylowymi akcentami sprawia, że są one idealnym polem eksperymentów. Jednym z bardziej udanych jest mieszanie ich ze złotem.

Czy marmur pasuje do stylu loft?

Świat oszalał na punkcie marmurowych wzorów. Nic dziwnego – są klasyczne, eleganckie, ale, wbrew pozorom, równie dobrze prezentują się w wnętrzach stylizowanych na lata 60., minimalistycznych albo loftach, jak i w wysmakowanych, klasycznych salonach, łazienkach i kuchniach.

Jaki wzór ma marmur?

Jeżeli skałą wyjściową był czysty wapień – to marmur jest kalcytowy (kalcyt – CaCO3). Jeżeli skałą wyjściową były dolomity – marmur jest dolomitowy (dolomit – CaMg(CO3)2).

Jak nazywa się imitacja marmuru?

Marmoryzacją nazywa się technikę, która polega na uzyskaniu naturalnego efektu marmuru. W tym celu wykorzystuje się głównie odpowiednio zabarwione stiuki, które wykonuje się z mieszaniny gipsu, cementu oraz proszku marmurowego.

Czy marmur reaguje z HCL?

Wnioski: granit, pumeks i gips są skałami odpornymi na działanie kwasu solnego, natomiast marmur reaguje z kwasem solnym z wydzieleniem gazu.

Do czego wykorzystywany jest marmur?

Od starożytności stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny. Znane marmury wydobywa się w Carrarze we Włoszech i na chorwackiej wyspie Brač.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.