Budowa

Jak uzyskać efekt betonowej ściany?

Jak uzyskać efekt betonowej ściany?

Wykorzystując farbę lub tynk imitujące beton, można stworzyć ściany wyglądające jak wykonane z płyt betonowych. Po naniesieniu pierwszej warstwy farby i jej wyschnięciu dzielimy ścianę na mniejsze pola odpowiadające wielkości płyt, naklejając cienkie paski taśmy malarskiej.

Jak uzyskać efekt betonu na meblach?

Tymczasem możemy podobny efekt uzyskać stosując proszek Rough Rock marki Autentico. Umożliwi on uzyskanie efektu szorstkiego kamienia i betonu. Można go stosować na ścianach, meblach, świecznikach, doniczkach, na różnych dekoracyjnych przedmiotach i na czym jeszcze nam się zechce.

Z czego zrobić imitację betonu?

Robimy imitację betonu dekoracyjny z tynku typu trawertyn Po pierwsze, tynk – trawertyn jest dostępny w większości sklepów budowlanych i oferuje go kilku producentów.

Co na ścianę zamiast betonu architektonicznego?

Loftową ścianę można też stworzyć, stosując farby z efektem betonu. Takie rozwiązanie stanowi tańszą alternatywę dla betonu architektonicznego na ścianę. Farby nakłada się na zagruntowane podłoże i – gdy są jeszcze wilgotne – wygładza pacą. Zwykle trzeba nałożyć dwie takie warstwy.

Zobacz także:  Jakie drzwi do wiatrołapu?

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.