Budowa

Ile kosztuje utrzymanie rekuperatora?

Ile kosztuje utrzymanie rekuperatora?

Całkowity koszt eksploatacji rekuperacji (energia elektryczna, filtry) wynosi do 350 zł rocznie; Rekuperacja pozwala realnie oszczędzić 30% wydatków na ogrzewanie; Wentylacja mechaniczna pomaga w zachowaniu zdrowia i komfortu Twojego i Twojej rodziny (zysk niepoliczalny, bo bezcenny);

Ile kosztuje zrobienie rekuperacji w domu?

cena rekuperatorów waha się od 7 000 do 25 000 złotych w zależności od rodzaju i mocy urządzenia. koszt całkowitego systemu wentylacyjnego z montażem to wydatek pomiędzy 17 a 35 tysiący PLN, w zależności od zastosowanych rozwiązań, typu i sposobu prowadzenia przewodów wentylacyjnych oraz modelu rekuperatora.

Czy rekuperator słychać?

Rekuperacja – inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – niewątpliwe ma wiele bardzo cennych zalet, których nie zapewnia żaden inny system. Jednak nieprawidłowo zaplanowana instalacja może powodować hałas.

Ile bierze rekuperacja?

Przyjmuje się, że rekuperator zużywa 1,5kW na 10 m2 wentylowanej powierzchni (to koszt ok. 10 gr na dobę), a 1 kW energii zużytej przez rekuperator pozwala na odzyskanie 12-13 kW energii na ogrzewaniu.

Czy rekuperacja się zwróci?

Zatem inwestycja w rekuperację (łącznie z kosztami bieżącej obsługi) zwróci się po ok. 12-18 latach (w zależności od wyceny instalacji).

Jaka rekuperacja do domu 150m2?

Dla domów o powierzchni 150-200 m2 odpowiednia jest centrala o wydajności min. 300-400 m3/h. Pamiętajmy, że im większa sprawność rekuperatora, tym większy pobór prądu. Rekuperator o wydatku 600m3h może zużywać 350W na godzinę.

Kiedy nie warto robić wentylacji z odzyskiem ciepła?

Wentylacja z odzyskiem ciepła nie zastąpi odpowiedniej izolacji ścian. Stare domy wymagają często generalnego remontu, a montaż rekuperacji staje się jedynie zwieńczeniem pracy modernizacyjnych.

Zobacz także:  Co to jest okno fix?

Ile kosztuje rekuperacja z montażem?

14000 zł do nawet ok. 35000 zł, w zależności od powierzchni domu i modelu rekuperatora. Jeżeli zdecydowalibyśmy się na zamontowanie rekuperacji dopiero po wybudowaniu i wykończeniu domu, koszty wzrosną o ok. 2500-3500 zł.

Co ile serwis rekuperacji?

Przeglądy powinny być wykonywane nie rzadziej niż raz w roku, przy założeniu, że rekuperator pracuje w standardowych warunkach (typowe warunki w budownictwie jednorodzinnym).

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.