Porady budowlane

Ile kosztuje struktonit?

Ile kosztuje struktonit?

Cena struktonitu 20×20 cm wynosi ok. 3 zł za sztukę, natomiast cena większych płytek (30×30 cm) to 4 zł za sztukę. Mały format płytek sprawia, że montaż struktonitu odbywa się z minimalnymi stratami materiału.

Ile wchodzi Struktonitu na m2?

25 szt./m2.

Co to jest struktonit?

Struktonit to płytki produkowane z włóknocementu, czyli piasku, cementu, kredy, celulozy, włókien tekstylnych i wody. To materiał bardzo twardy, odporny na uszkodzenia mechaniczne, niestraszne mu są też deszcz, upał, mróz, wiatr, śnieg, promienie UV.

Po co struktonit?

Z czego zbudowany jest struktonit? Struktonit nie tylko ma za zadanie zwiększyć wytrzymałość całego dachu, ale także sam w sobie jest bardzo wytrzymały. A wszystko to za sprawą materiału, z jakiego jest wykonany. Trzeba wiedzieć, że struktonit jest wykonany z włóknocementu.

Czym przykręcić struktonit?

Można je układać zarówno na dachu, jak i elewacji. Do przybijania płytek używamy gwoździ ocynkowanych ogniowo, zazwyczaj o wymiarach 2,8×35 mm. Dodatkowo wykorzystuje się odpowiedniej długości haczyki, które tworzą zakład czołowy i zabezpieczają płytki przed zerwaniem oraz silnymi podmuchami wiatru.

Czym kleić struktonit?

Płytki mocowane są za pomocą co najmniej dwóch gwoździ 28/35 ogniowo ocynkowanych. Płytki dachowe i elewacyjne o formacie 40/40 cm dodatkowo należy mocować hakiem do płytek.

Jak obłożyć komin łupkiem?

Jeżeli materiał nośny pod łupek wymaga dodatkowej ochrony, uwzględnia się warstwę folii budowlanej. Łupek przykręcamy do naszej konstrukcji, tak aby pomiędzy nią a kominem powstała około 3 cm szczelina, którą wypełniamy wełną mineralną. Wykończenie komina łupkiem jest rozwiązaniem stosunkowo drogim.

Zobacz także:  Ile kosztuje blat na wymiar?

Ile łupka na m2?

Konstrukcja dachu pod pokrycie z łupków Łupek jest materiałem dość ciężkim. Metr kwadratowy pokrycia z łupka waży średnio 30-40kg. Wymaga to wykonania mocnej więźby, która będzie w stanie bez uszkodzeń przenosić ciężar całego pokrycia.

Czym najlepiej obrobić komin?

Komin można wykończyć zarówno tynkiem tradycyjnym, (układanym na warstwie podkładowej i wykończonym na gładko lub z fakturą), jak i cienkowarstwowym. Jeśli wybieramy gruby tynk tradycyjny, użyjmy tynku cementowego zamiast cementowo-wapiennego – ma większą odporność na wilgoć.

Czym obić krokwie?

W tym rozwiązaniu zamiast tradycyjnej izolacji połaci dachu z wełny układanej między krokwiami stosuje się polistyren ekstrudowany lub poliuretan PIR układany na krokwiach.

Jak prawidłowo wykonać obróbkę komina?

Pionowe fragmenty obróbki powinny wystawać przynajmniej 15 cm nad pokrycie, te które na nim leżą mają mieć minimalną szerokość 10, a od strony kalenicy 20 cm. W tradycyjnym rozwiązaniu na tzw. wydrę, pionowe fragmenty kołnierza opasywały odpowiednio podcięte ściany komina.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.