Inne

Ile kosztuje dachówka płaska?

Ile kosztuje dachówka płaska?

Najtańsze dachówki można dostać w cenie od 50 do 100 złotych za metr kwadratowy. U innego producenta, za płaską dachówkę zapłaci się około 70 zł za metr kwadratowy. Najwyższej jakości produkty można kupić w takich cenach jak: ok. 120 zł (za metr kwadratowy).

Jakiej firmy dachówka płaska?

Według naszej opinii najlepszymi dachówkami ceramicznymi płaskimi są: dachówka Piano firmy Meyer Holsen oraz dachówka Turmalin firmy Braas. Jakościowo może dorównać tym dachówkom jeszcze Domino firmy Creaton, ale trzeba nadmienić iż ta dachówka charakteryzuje się dużym ciężarem.

Jaka dachówka płaska czy falista?

Ważny jest także kształt dachu – ten o wielu połaciach i załamaniach lepiej pokryć dachówką płaską. Z kolei na prostym, jednorodnym dachu korzystniej prezentować się będzie dachówka falista, która nada mu ciekawszego wyglądu.

Jaka dachówka jest najlepsza?

Na dach o kącie nachylenia od 22 do 60° sprawdzą się dachówki cementowe. Dachówki ceramiczne posiadają bogatszą gamę kolorystyczną oraz możliwość dowolnego kształtowania. Dachówki cementowe są nieco lżejsze od dachówek ceramicznych. Jednocześnie ich średnia wielkość jest większa.

Jakie dachówki są najtańsze?

Najtańsza dachówka ceramiczna jest dostępna już za ok. 40 zł/m2, najdroższe warianty, ręcznie wykonywane, za kwotę przekraczającą 200 zł/m2. Przy ceramicznej dachówce cena mieści się w przedziale od 30 do 100 zł/m2.

Zobacz także:  Kto produkuje okna na profilu VEKA?

Ile sztuk dachówki na dach?

Na 1 m2 zużywa się najczęściej około 36 sztuk dachówek. W przypadku karpiówki wieżowej nawet około 60 sztuk.

Jaka dachówka Braas czy Creaton?

W artykule oceniono Creaton Titania jako najgorszą (w przekroju ma dużo białych kropek, które podobno są niepożądane). Nie chcieliśmy tej dachówki. Ponadto niektórzy krytykują „duży garb” tej dachówki. W tym artykule najlepiej wypadł Braas.

Jaka dachówka Roben czy Creaton?

Odpowiedź jest oczywista, Creaton.

Jakiej firmy najlepsza dachówka ceramiczna?

Najbardziej rozpoznawanymi markami (ranking A) są w kolejności zajętych miejsc: Koramic (Wienerberger), Röben, Braas (BMI Braas). W rankingu B, w którym wzięli udział tylko ci spośród ankietowanych, którzy zdecydowali się na zakup dachówek ceramicznych, większość rynku jest też podzielona między te trzy firmy.

Jakiej firmy dachówka cementowa?

Dachówki cementowe (betonowe) – ranking rozpoznawalności firm i produktów. Niezagrożonym liderem obu rankingów (A i B) jest firma Monier z marką BRAAS, do której należy blisko połowa rynku dachówek cementowych, a blisko 8 na 10 pytanych rozpoznaje tę markę.

Jaka dachówka na płaski dach?

Dachówki ceramiczne oraz cementowe – zasadniczo poleca się stosowanie je na dachach o kącie nachylenia powyżej 30 stopni, ale gdy zadba się o odpowiedni montaż, można zakładać je także na dachach płaskich (najniższy dopuszczalny kąt dachu to 10 stopni).

Jaka jest najlżejsza dachówka?

Ciekawą alternatywą zarówno dla dachówki ceramicznej, jak i blachodachówki jest lekka dachówka z tworzywa z recyklingu od firmy Tileco. Wyglądem nie różni się od tradycyjnej dachówki ceramicznej, jest jednak od niej o 50% lżejsza.

Ile kosztuje dachówka betonowa?

Standardowa cena dachówki cementowej za m2 najczęściej waha się pomiędzy 35, a 40 zł. Nieco droższa jest dachówka cementowa zakładkowa, cena jej wynosi nawet 55 zł/m2.

Zobacz także:  Jak zrobić przyłącze do opróżniania szamba?

Ile trzeba czekać na dachówkę?

W tym momencie na dachówkę płaską betonową Teviva czas oczekiwania wynosi 3-4 tygodnie, na dachówkę betonową Bałtycką czas oczekiwania wynosi około 2 miesiące.

Jaka dachówka ceramiczna czy betonowa?

Jeśli zależy nam na dachówce tańszej, wybierzmy cementową, jeśli na dłuższym okresie użytkowania – ceramiczną. Gwarancja dachówek cementowych obejmuje krótszy okres i wynosi około 20-30 lat, ceramicznych zaś nawet 50 lat (dachówki CREATON).

Ile kosztuje dachówka ceramiczna?

Ceny dachówek zależą od producenta, modelu, wykończenia powierzchni, a nawet koloru. Za większość dachówek cementowych trzeba zapłacić 28-33 zł/m2; nietypowe kosztują 50-60 zł/m2. Najtańsze dachówki ceramiczne kupimy już za 30-40 zł/m2, najdroższe – za 150 zł/m2.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.