Inne

Jakie są najlepsze parapety zewnetrzne?

Jakie są najlepsze parapety zewnetrzne?

Stalowe parapety zewnętrzne to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, które znajduje zastosowanie zarówno w budownictwie nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Parapety stalowe są częściej wybierane niż parapety aluminiowe. Parapety zewnętrzne stalowe produkuje się z ocynkowanej blachy o grubości od 0,55 do 1,00 mm.

Jak dobrać kolor parapetów zewnętrznych?

Kolor parapetu powinien być dostosowany do koloru dachu, ściany zewnętrznej lub cokołu. Według wiodącej praktyki architektonicznej najlepiej wykonać aranżację w maksymalnie dwóch-trzech kolorach. Bardzo korzystnym rozwiązaniem pod względem wizualnym jest postawienie na dwa dominujące kolory, np. biel i czerń.

Czy parapet zewnętrzny jest konieczny?

Okna pcv i nie tylko, potrzebują parapetów z jednego prostego powodu – chronią je i pomieszczenia przed zawilgoceniem, ale również umożliwiają odpływ wody opadowej. Problem pojawia się wówczas, gdy wybieramy parapet z nieodpowiedniego surowca, a także, gdy jest po prostu źle zamontowany.

Z czego wykonać parapet zewnętrzny?

Jak dobrać parapety zewnętrzne do okien?

Przyjmuje się, że powinien on wystawać poza obrys muru o ok. 3-4 cm, zaś kąt nachylenia nie może być mniejszy niż 5%, co umożliwi sprawne odprowadzanie wody i wyeliminuje ryzyko jej ściekania po elewacji. Warto zwrócić też uwagę, czy wybrany parapet zewnętrzny posiada tzw. kapinos.

Ile kosztuje parapet zewnętrzny?

Najtańsze będą stalowe parapety zewnętrzne aluminiowe, gdzie za metr bieżący zapłaci się od 20 do 50 zł. Tylko nieco droższe będą natomiast parapety stalowe: 25-60 zł.

Zobacz także:  Ile kosztuje okno HS?

Do czego dobiera się kolor parapetu?

Do ciemnego okna można dopasować parapet w takim samym kolorze (ale wtedy zaciemnimy wnękę okienną) lub wybrać barwę zbliżoną do koloru ścian. Do jasnych okien można śmiało wybierać parapety kontrastowe lub zbliżone do koloru okna.

Jaka powinna być głębokość parapetów zewnętrznych?

Jeśli natomiast chodzi o głębokość parapetu, trzeba do bazowego pomiaru dodać przynajmniej 4-5 centymetrów, ponieważ parapet zewnętrzny musi być zakończony tak zwanym kapinosem oraz wystawać odpowiednio daleko poza lico muru, aby spływająca z niego woda nie spadała bezpośrednio na ścianę.

Jaką długość parapetów zewnętrznych?

Najprostszym sposobem mierzenia długości parapetu jest zmierzenie szerokości okna. W takim przypadku boki parapetu będą wpuszczone w ścianę, razem z częścią ramy okiennej. Jeśli budynek jest nieotynkowany to do szerokości okna należy dodać około 2-3 centymetry. Po otynkowaniu będzie on wchodził prawidłowo w glif.

Czy parapety z konglomeratu są dobre?

Konglomeraty charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami fizycznymi. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na warunki atmosferyczne. Ciężko jest je zarysować czy poważnie trwale uszkodzić.

Z jakiego kamienia parapety zewnętrzne?

Zewnętrzne parapety na wymiar polecamy wykonywać z solidnych, trwałych oraz odpornych na oddziaływanie czynników atmosferycznych gatunków kamienia. Do ich realizacji najlepiej sprawdza się granit – parapety granitowe na wymiar są odporne na wilgoć, promieniowanie UV, mróz oraz uszkodzenia mechaniczne.

Jaką grubość parapetu zewnętrznego z granitu?

W zależności od dodatkowych funkcji, jakie chcemy, żeby spełniał nasz parapet, najczęściej spotykana grubość to 20 mm i 30 mm.

Ile kosztuje metr parapetu granitowego?

Ceny parapetów z granitu są różne. Najtańszy materiał to koszt około 90 zł za mb parapetu o głębokości 25cm. Daje to średnią cenę 360 zł za m2 parapetów w gotowym wyrobie.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.