Inne

Jakie halogeny w podbitce?

Jakie halogeny w podbitce?

Mogą być to zarówno żarówki LED GU10, jak i MR16. W przypadku tych pierwszych będzie to świetny wybór, jeżeli chodzi o lampy zasilane napięciem 230V. Jeśli natomiast chcemy, aby oświetlenie w podbitce było zasilane bezpiecznym napięciem, wtedy najlepszym rozwiązaniem będą żarówki LED MR16.

Co ile daje się halogeny w podbitce?

Oczka w podbitce możesz umieścić co kilka metrów, możesz też montować je tylko w newralgicznych miejscach lub na załamaniach, tak by każde doświetlało inny kierunek.

Jakie oświetlenie na Podbitke?

Jako liniowe oświetlenie LED podbitki dachowej można wykorzystać wodoodporne taśmy LED lub diody LED montowane w specjalnych profilach aluminiowych lub w listwach, które dodatkowo je zabezpieczą. Halogeny w podbitce sprawdzą się, kiedy chcemy mieć punktowe światełka w podbitce.

Jak zamontować oświetlenie w podbitce?

Montaż oświetlenia w podbitce dachowej Lampy można podłączyć do transformatora, co ze względu na niskie napięcie stanowi bezpieczną opcję. Drugi sposób to podłączenie to napięcia sieciowego, jednak w tym wypadku należy zabezpieczyć się zapasowym wyłącznikiem różnicowoprądowym.

W jakiej odległości montować halogeny?

Ogólna zasada mówi, żeby stosować około 7–8 punktów świetlnych na 3 m2. Rozstaw halogenów w suficie zależy również od kąta świecenia. Szeroki daje rozproszone oświetlenie, natomiast wąski – skupione. Jeśli halogeny mają pełnić funkcję głównego źródła światła, warto wybierać spośród tych o większym kącie świecenia.

W jakiej odległości oświetlenie punktowe?

Najszybciej zamontujemy taśmy ledowe, ale oprócz nich możemy też zdecydować się na oprawy punktowe, który zapewnią podobny efekt wizualny. Musimy jednak pamiętać, by poszczególne punkty świetlne rozmieścić w odległości ok. 40-60 cm od siebie – w ten sposób uzyskamy równomiernie oświetloną przestrzeń roboczą.

Zobacz także:  Czy słupek z piekarnikiem obok lodówki?

Ile halogenów na 20m2?

Ile trzeba obniżyć sufit pod halogeny?

W sytuacji, gdy w suficie podwieszanym montowane są tylko oprawy oświetleniowe, wystarczy 10-13 cm.

Jak prawidłowo rozmieścić halogeny?

Odpowiednie rozmieszczenie halogenów w kuchni, ogromne znaczenie, podobne do mocy samych źródeł światła. Halogeny na suficie w kuchni powinniśmy równomiernie rozmieścić po całym wnętrzu pomieszczenia, a więcej będziemy mogli wykorzystać ich w miejscach, w których kroimy, czy gotujemy.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.