Porady budowlane

Jakie drzwi do spiżarni?

Jakie drzwi do spiżarni?

Spiżarnia jako część zabudowy kuchennej Taka spiżarka wygląda najczęściej jak wysoka szafa z optymalnie zaprojektowanym wnętrzem. W tych projektach w zasadzie stosuje się drzwi licujące z drzwiczkami zabudowy kuchennej – to w projektach tradycyjnych i minimalistycznych, zachowujących dużą spójność.

Co zamiast drzwi do spiżarni?

Drzwi harmonijkowe i łamane do kuchni Świetnie sprawdzą się natomiast jako zasłona wejścia do spiżarni albo kącika z pralką – w małych mieszkaniach czasem najlepszym rozwiązaniem jest połączenie funkcji kuchni i pralni. Zamiast drzwi harmonijkowych, do kuchni lepsze będą modele łamane (np.

Jakie drzwi do spiżarni w kuchni?

Parametry drzwi do spiżarni w kuchni Powinny być odporne na wilgoć i temperatury, szczególnie jeśli są umieszczane w kuchni. Drzwi przesuwne dają ogromne możliwości w zakresie montażu i aranżacji. Warto zwrócić uwagę na to, czy są wyposażone w mechanizmy samozamykające, zamki, spowalniacze czy maskownice.

Jak ukryć wejście do spiżarni?

Wystarczy, że nakleisz na skrzydło tapetę wykorzystaną w aranżacji ścian kuchennych. Metoda ta sprawdzi się na przykład w pomieszczeniach utrzymanych w stylu industrialnym, obitych fototapetą imitującą beton czy pustaki ceramiczne. Dzięki oklejeniu drzwi tapetą, wejście do spiżarni może pozostać niezauważone.

Jak zamaskować drzwi w kuchni?

Możesz pokusić się po prostu o pomalowanie drzwi tą samą farbą, co ściany. Innym pomysłem na zamaskowanie drzwi może być także zasłonięcie ich regałem, o ile dysponujesz odpowiednio dużą przestrzenią.

Co w zamian drzwi do kuchni?

Systemy przesuwne zwykle stosuje się w szafach w korytarzu i garderobach. Jednak sprawdzą się również jako praktyczne rozwiązanie zamiast drzwi w kuchni. Podczas gotowania można je szybko zamknąć, by zapobiec rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów i hałasów na całe mieszkanie.

Zobacz także:  Jaki zrobić sufit w kuchni?

Co można dać zamiast drzwi?

Zasłona zamiast drzwi – przepierzenie pasujące do każdego stylu. Wejście do kuchni bez drzwi możesz wypełnić zasłoną. Zawieszenie kotary nie sprawi Ci trudności. Wystarczy, że zamontujesz drążek z żabkami.

Co można wstawić zamiast drzwi?

Zamiast tradycyjnych drzwi możemy montować przesuwne prześwitujące ekrany np. z poliwęglanu. Są one półprzezroczyste, oprawione w aluminiową ramę, u góry zamocowane są na stalowej prowadnicy, a na dole zaopatrzone w system jezdny.

Jakie drzwi gdy mało miejsca?

Drzwi łamane zwykle składają się na dwie połówki. „Wykładają się” na zewnątrz, co sprawia, że nie zajmują zbyt wiele przestrzeni. Przejście znajduje się w środku ościeżnicy. Dzięki temu, że drzwi „łamią się” na pół nie trzeba rezerwować na ich otwieranie aż tyle miejsca ile w przypadku drzwi tradycyjnych.

Czy drzwi przesuwne w kuchni?

Drzwi przesuwne do kuchni nie będą więc dobrym wyborem, jeśli zależy Ci na maksymalnym odcięciu dźwięków dobiegających od i do pomieszczenia. Nie sprawdzą się także wtedy, gdy masz problem z niewypoziomowanymi podłogami albo krzywymi ścianami.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.