Budowa

Jaki piec gazowy do mieszkania 65m2?

Jaki piec gazowy do mieszkania 65m2?

Dwufunkcyjny dla dobrego komfortu ciepłej wody to najlepiej o mocy maksymalnej 24 kW. Z racji tego kocioł będzie miał moc minimum w okolicach 4KW. Jak uda się kupić w rozsądnej cenie z 3KW mocy minimalnej to będzie super. Sam mam De Dietrich MCR Home 20/24 MI i moc max na CO to 20, a na CWU 24.

Jaki piec gazowy do mieszkania 60 m?

Przykład: mieszkanie 60m2 z zapotrzebowaniem na ciepło 70W/m2, czyli potrzebna maksymalna moc przy temperaturze -20 stopni C. to 4,2kW. Nawet najlepszy piec dwufunkcyjny z bardzo niską mocą minimalną będzie działał z regulacją płynnie tylko w największe mrozy.

Jaki piec gazowy dwufunkcyjny do mieszkania 80m2?

Jeśli dwufunkcyjny (ciepła woda otrzymywana przepływowo), to na ciepłą wodę trzeba ok. 20KW mocy (jeśli z zasobnikiem, to nie trzeba tyle mocy, ale zasobnik zabiera miejsce). Zobacz Immegasa Viktricx 12 ( 1,9 kW dolnej mocy, jednofunkcyjny,) lub Viktrix 26 (dwu . funkcyjny, 3 kW dolnej mocy).

Co lepsze piec gazowy jednofunkcyjny czy dwufunkcyjny?

Co zatem przemawia na korzyść takiego rozwiązania? Kocioł jednofunkcyjny gwarantuje mniejsze straty wody w oczekiwaniu na wzrost jej temperatury. Kotły jednofunkcyjne z reguły są w stanie przygotować większą ilość c.w.u za jednym razem ze względu na większą pojemność oddzielnego zasobnika.

Zobacz także:  Czy można zabarwić fugę?

Jaki piec gazowy do mieszkania 70m2 cena?

MiniMax Dynamic GCO-DP-13-10 regulacja mocy 7-13 cena około 2350zł(nie za słaby?) Generalnie podoba mi się ten Junkers Excellence.

Ile kosztuje ogrzanie mieszkania 70m2 gazem?

W przypadku domów o zapotrzebowaniu 70 kW/m2/rok, ogrzewanie domu gazem będzie kosztowało około 2 700 zł rocznie.

Ile kW do ogrzania 70 m2?

Przyjmuje się, że trzeba uwzględnić także moc na ogrzanie wody użytkowej, dlatego zwykle wartość kW jest mniej więcej podwajana. Dla mieszkania 70 m2 moc kotła może oscylować w granicy 15 kW, a w przypadku domu 120 m2 – nawet powyżej 20 kW.

Jaki piec na 80 m2?

Co do ogrzewania to 8-10kW powinno Ci wystarczyć. Jeśli chodzi jednak o moc podgrzewacza wody użytkowej to 18kW to moim zdaniem minimum.

Ile kW na 60m2?

Zapotrzebowanie na ciepło wynosi tu mniej więcej 9000 W (150 m² x 60 W/m²=9000 W), czyli minimum 9 kW.

Ile kW na 60m2?

Zapotrzebowanie na ciepło wynosi tu mniej więcej 9000 W (150 m² x 60 W/m²=9000 W), czyli minimum 9 kW.

Jaki piec gazowy do małego mieszkania?

W takim przypadku należy zastosować kocioł jednofunkcyjny z osobnym zasobnikiem lub kocioł dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem. Jeśli chodzi o wersję kotła (zamknięta/otwarta komora/kondensacyjny) proponuję stosować wyłącznie kotły z zamkniętą komorą spalania lub kondensacyjne.

Jaki piec gazowy do mieszkania w bloku?

Na potrzeby ogrzewania mieszkania wystarczający byłby kocioł o mocy kilku kW jednak do przygotowania ciepłej wody niezbędny będzie kocioł o mocy co najmniej 20 kW. W celu określenia wymaganej mocy należy najpierw sprawdzić jaki jest wymagany przepływ wody dla największych punktów poboru w mieszkaniu.

Ile kW ogrzewania na m2?

Przyjmuje się, że 1 kW ogrzeje 15 m2, choć parametr ten może być oczywiście wyższy, jeżeli budynek nie został ocieplony. Przy dokładniejszych obliczeniach warto zwrócić uwagę, czy ustalona moc nie będzie za wysoka, bo w innym wypadku piec na pellet będzie się w różnych interwałach wyłączał i uruchamiał.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.