Budowa

Jaka powinna być wysokosc blatu?

Jaka powinna być wysokosc blatu?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, standardowo blaty montuje się na wysokości 85-86 cm. To wysokość optymalna dla osób o wzroście 160-165 cm. Przy blacie na standardowej wysokości osoby niższe będą mieć problem z zaglądaniem do garnków podczas gotowania, a wyższe będą stale zgarbione.

Jaki blat do wzrostu?

O ile blat liczący sobie 85 cm wysokości będzie odpowiedni dla kobiet i mężczyzn o maksymalnym wzroście 165 cm, o tyle tym, którzy mają około 170 cm wzrostu dużo wygodniej będzie przy blacie 90 cm. Wreszcie osoby bardzo wysokie, mierzące około 190 cm wzrostu powinny postawić na blat o wysokości nawet 100 cm.

Jakie są wymiary blatów?

Aby blat kuchenny był wygodny, powinien mieć co najmniej 60 cm szerokości. Jeśli w kuchni jest dość miejsca, może być szerszy. Blaty laminowane mają do 120 cm szerokości, z corianu – 76-93 cm, z drewna – do 130 cm, a te z kamienia przycinane są z dużych płyt na żądany wymiar.

Jakie wymiary ma blat kuchenny?

Blat kuchenny wymiary minimalna szerokość blatu roboczego wynosi 60 cm. Będzie wygodniej, jeśli będzie miał 80 cm szerokości. Blat z płyty laminowanej lub MDF może mieć nawet do 120 cm szerokości, z corianu – 76-93 cm, drewniany – do 130 cm, a kamienny jest przycinany z dużych płyt na żądany wymiar.

Zobacz także:  Jak urządzić salon z białymi meblami?

Jak obliczyć wysokość blatu?

Optymalna wysokość blatu w kuchni jest łatwa do obliczenia. Wystarczy stanąć w pozycji wyprostowanej i zgiąć rękę w łokciu. Przedramię musi znajdować się równolegle do podłogi. Druga osoba powinna zmierzyć metrówką odległość od podłogi do przedramienia.

Jaka powinna być wysokosc kuchni?

Czynności wymagające pozycji stojącej, tj. zmywanie naczyń, siekanie, krojenie czy obieranie warzyw, owoców dobrze wykonuje się na blacie o wysokości ok. 90 cm a nawet 95 cm. Jeśli przymierzamy się do mieszania lub ucierania, zdecydowanie lepiej będzie nam się to robić na wysokości oscylującej w granicach 88-90 cm.

Jakiej głębokości blat w kuchni?

Głębokość blatu Standardowy wymiar to 60 cm, które odpowiada długości podstawowych urządzeń stosowanych w kuchni – zmywarka, piekarnik. Taka przestrzeń pozwoli również na komfortowe wpasowanie w blat płyty grzewczej i zlewozmywaka.

Jaką wysokość górnych szafek w kuchni?

Szafki górne powinno się zawieszać w zakresie 45-70cm nad blatem kuchennym. 60cm nad blatem to wysokość sprawdzająca się w większości przypadków.

Jak wysoko szafki nad blatem?

Optymalna wysokość szafek kuchennych wiszących to co najmniej 45 cm nad blatami roboczymi. Odległość ta jest szczególnie istotna, gdyż wpływa na komfort w trakcie przygotowania jedzenia.

Jak się mierzy blat?

Dokonując pomiaru blatu należy zmierzyć jego długość zaczynając od krawędzi z jednej strony a kończąc na krawędzi po drugiej stronie. Mierzymy obie strony mebli. Ten styl mierzenia zapobiega ewentualnej różnicy wymiaru w sytuacji gdy ściany odbiegają troszkę od kąta prostego.

Ile powinien mieć blat roboczy?

Według obecnych standardów wysokość blatu roboczego powinna wynosić 85-90 centymetrów. To dużo czy mało? To zależy od Twojego wzrostu – długotrwała praca przy zbyt niskim blacie może wywołać bóle kręgosłupa, z kolei przy zbyt wysokim blacie możesz skarżyć się na drętwienie nadgarstków.

Zobacz także:  Co to są bonie elewacyjne?

Ile powinien mieć blat roboczy w kuchni?

Blat roboczy w kuchni, powinien mieć co najmniej 60 centymetrów – jest to tak naprawdę standardowe minimum. W przypadku, gdy mamy do czynienia z wystającymi rurami, które nieco odsuwają szafki oraz inne urządzenia od ściany, to warto zastosować szerszy (głębszy) blat.

Jaką wysokość górnych szafek w kuchni?

Szafki górne powinno się zawieszać w zakresie 45-70cm nad blatem kuchennym. 60cm nad blatem to wysokość sprawdzająca się w większości przypadków.

Jak wysoko szafki nad blatem?

Optymalna wysokość szafek kuchennych wiszących to co najmniej 45 cm nad blatami roboczymi. Odległość ta jest szczególnie istotna, gdyż wpływa na komfort w trakcie przygotowania jedzenia.

Jaką wysokość mebli kuchennych do wzrostu?

Z takiego założenia wynika, że szafki o wysokości 86-88 cm zapewnią wygodę osobom o wzroście ok. 160 cm, natomiast osoby liczące 170 cm powinny raczej wybrać zabudowę kuchenną o wysokości od 90 do 95 cm.

Jak podnieść blat w kuchni?

Aby zmienić wysokość szafek kuchennych tworzących kuchnię modułową i tym samym podnieść blat, zazwyczaj wystarczy zamówić wyższe nóżki oraz zakrywające je cokoły kuchenne wysokie na 15 lub 20cm.

Ile cm od blatu a szafkami?

Prawidłowa wysokość szafek to 85 – 90 cm. Nie męczymy wówczas naszego kręgosłupa, ponieważ nie schylamy się niepotrzebnie. Odległość między blatem kuchennym, a szafkami wiszącymi, zapewniająca wygodną pracę, powinna wynosić ok. 55-60 cm.

Jaka odległość między blatem kuchennym a szafkami wiszącymi?

Dla osób, które mają wysokie pomieszczenie przeznaczone na kuchnię, nie stanowić będzie problemu odpowiednie powieszenie szafek nad blatem kuchennym. Najbardziej popularna odległość pomiędzy blatem i szafkami wiszącymi wynosi 60 cm.

Czy szafki kuchenne do sufitu?

Niewątpliwie, jedną z zalet zabudowy kuchennej aż do sufitu jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Stąd, na takie rozwiązanie decydują się często posiadacze niewielkich kuchni, dla których każdy milimetr wykorzystanej przestrzeni jest na wagę złota.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.