Wykończenie

Jak uzyskać efekt szarego drewna?

Jak uzyskać efekt szarego drewna?

Malujesz – wymieszaj Bejce Vidaron, nałóż i wcieraj ścierką lub gąbką do uzyskania odpowiedniego efektu. Rób to okrągłymi ruchami, dzięki temu Bejca wniknie w każdą szczelinę i pory drewna. Nadmiar Bejcy usuń szmatką. W zależności od pożądanego odcienia szarości – kolejną warstwę nanoś po upływie 24 godzin.

Jaka farba do drewna żeby było widać słoje?

Bejca jest środkiem dekoracyjnym, który wnika w strukturę drewna, zabarwiając jego powierzchnię, ale zachowując rysunek słojów. Kolor bejcy dobieramy w zależności od gatunku drewna.

Czym malować drewno na szaro?

Aby uzyskać szary kolor drewna z zachowaniem naturalnego rysunku słojów wystarczy pomalować go Bejcą. To specjalny produkt, dzięki któremu nie tylko nada się drewnu pożądany kolor, ale równocześnie dobrze zabezpieczy przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi (zawiera absorbery UV).

Czym się różni bejca od lakierobejcy?

Bejca pozwala na delikatne zabarwienie surowego drewna i podkreślenie jego słojów. Wymaga zabezpieczenia lakierem. Stosuje się ją głównie w pomieszczeniach. Lakierobejca to dobra alternatywa dla farby do drewna, o ile nie zależy Ci na wysokim stopniu krycia kolorem.

Jak malować drewno żeby wyglądało na stare?

Postarzanie drewna metodą przecierania Na przygotowane uprzednio podłoże nakładamy pierwszą warstwę farby i czekamy, aż całkowicie wyschnie. Następnie nakładamy kolejną warstwę farby. Pomalowaną powierzchnię przecieramy za pomocą specjalnej szczotki do postarzania drewna, uzyskując efekt zniszczonej farby.

Zobacz także:  Co to jest listwa Podparapetowa?

Dlaczego drewno szarzeje?

Drewno pod wpływem promieni UV zmienia swój naturalny kolor na szarawy i jest to nieuniknione przy żadnym gatunku drewna. Nie jest to wada drewna lecz jego nieodłączna cecha następująca w zależności od gatunku i drewna i warunków atmosferycznych w okresie od kilku miesięcy do roku.

Czy po Bejcowaniu trzeba lakierować?

Bejcowanie jest nierozłącznie związane z lakierowaniem: po wykonaniu czynności bejcowania, elementy muszą zostać polakierowane (lakier nitrocelulozowy* lub lakier wodny**) – w celu utrwalenia bejcy i nadaniu konstrukcji wytrzymałości mechanicznej.

Jaka bejca jest najlepsza?

Najlepszą bejcą do forniru jest bejca rozpuszczalnikowa, a ściślej rzecz biorąc nitrowa. Bejce wodne w tym zastosowaniu się nie sprawdzają, natomiast olejowe są zbyt delikatne i nie penetrują odpowiednio głęboko. Podbitkę wykańcza się najczęściej bejcami rozpuszczalnikowymi różnych typów.

Czym pomalować surowe drzewo?

Do malowania starego i surowego drewna na zewnątrz warto wykorzystać Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Ogrodowy VIDARON – produkt typu 3 w 1, który impregnuje, chroni i dekoruje drewno. Zapewnia matowe wykończenie i pomaga wydobyć naturalne piękno desek. Impregnat należy nakładać w temperaturze od 10°C do 25°C.

Jak zmienić kolor bejcy na drewnie?

A jak poradzić sobie z miejscami nasyconymi bejcą? Przyciemnienie lub rozjaśnienie bejcowanego drewna będzie możliwe wtedy, gdy dokładnie usuniemy jego powierzchniowe warstwy. Do tego celu rekomendujemy użycie szlifierki oscylacyjno-rotacyjnej (w przypadku mebli) lub cykliniarki (w przypadku podłóg).

Jak prawidłowo bejcować drewno?

Bejcę aplikujemy w nadmiarze, a następnie – za pomocą wcierania – usuwamy jej nadwyżkę. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu ciemniejszego lub intensywniejszego odcienia, możemy nałożyć kolejne warstwy środka barwiącego. Przed naniesieniem kolejnej warstwy bejcy, należy odczekać aż do odparowania poprzedniej powłoki.

Ile kosztuje bejca do drewna?

Rozpuszczalnikowa bejca do drewna W ODCIENIACH DREWNA 0.5 l Mahoń V33. 42,99 zł/szt.

Zobacz także:  Jak wysoko ma wisieć telewizor?

Jak uzyskać efekt drewna?

Gdy chcemy wykonać malowanie imitacja drewna możliwa będzie do uzyskania za pomocą odpowiednich farb oraz akcesoriów dedykowanych do tego celu. Do malowania można zastosować dekoracyjne farby oraz masy strukturalne – dzięki nim można uzyskać trójwymiarowy efekt, dlatego będzie on jeszcze bardziej realistyczny.

Jak postarzyć deski drewniane?

Postarzanie drewna metodą krak Metoda ta polega na nałożeniu specjalnego „pękającego” lakieru, który należy nanieść na pomalowane powierzchnie. Samodzielnie postarzone deski mają niezwykły urok. Pamiętaj, że w każdy z w/w sposobów możesz postarzyć różne akcesoria wykończeniowe drewniane.

Jak przyciemnić drewno?

Najprostszą metodą na przyciemnienie drewna jest użycie bejcy z herbaty lub kawy. Uzyskanie takiego barwnika jest niezwykle proste – wystarczy zrobić mocny napar z kawy bądź herbaty i pozostawić płyn do ostudzenia. Zimną bejcę z herbaty lub kawy należy nanosić na drewno pędzlem do czasu aż uzyska się pożądany efekt.

Jak uzyskać efekt starych drzwi?

Aby uzyskać klasyczny efekt, drewno wystarczy pobielić, a potem wykonać na meblach charakterystyczne przecierki. Jeśli masz ochotę wzbogacić wystrój o inne kolory, sięgnij po pastele – delikatne błękity, róże, beże i żółcie. Subtelne odcienie będą idealnie komponować się z aranżacją w stylu shabby chic.

Ile kosztuje bejca do drewna?

Rozpuszczalnikowa bejca do drewna W ODCIENIACH DREWNA 0.5 l Mahoń V33. 42,99 zł/szt.

Jak zrobić dąb bielony?

Wymarzony odcień bielonego drewna uzyskuje się różnymi sposobami – stosując oleje, olejowoski, bejce, farby lub lakiery. Drewno można też poddać procesowi ługowania. Elementy mogą być rozbielane przez producenta w wytwórni parkietu lub może to zrobić parkieciarz już po ułożeniu podłogi.

Jak namalować słoje drzewa?

Do wykonania imitacji słojów niezbędny będzie stempel do dekoracji – słoje drewna, który należy przeciągnąć po powierzchni tak samo, jak w przypadku aplikacji farby. Ściągaj bejcę od jednej krawędzi do drugiej, zmieniając kąt nachylenia stempla. Na koniec pokryj powierzchnię trwałym lakierem.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.