Porady budowlane

Ile kosztuje taras drewniany 2022?

Ile kosztuje taras drewniany 2022?

Ceny zakupu desek z wysokogatunkowego dębu rozpoczynają się od kwoty 100 zł/m2. Tarasy drewniane z modrzewia europejskiego – modrzew europejski jest kolejnym, cenionym gatunkiem drewna. Wyróżnia się eleganckim usłojeniem oraz dużą trwałością. Cena zakupu zaimpregnowanej deski wynosi około 90 zł/m2.

Ile za metr tarasu drewnianego robocizna?

Średnie koszty wykonania montażu tarasu przez sprawdzonych montażystów to przedział 150 zł – 250 zł za metr kwadratowy kompleksowej usługi.

Ile kosztuje ułożenie tarasu z desek?

Najczęściej jednak waha się pomiędzy 100 a 160 zł za ułożenie jednego metra kwadratowego. Wiele zależy również od tego, jaki zakres prac ma zostać przeprowadzony w danym miejscu i metrażu do zagospodarowania.

Jak zbudować taras drewniany na słupach?

Elementy drewniane skręcaj ze sobą długimi wkrętami przy pomocy wkrętarki. Krótsze elementy konstrukcji skręć najpierw z dolnymi słupami pod taras, a na uzyskaną podstawę połóż dłuższe belki i dokręć je tak, aby konstrukcja była w pełni stabilna. Całość ma układać się w kształt zbliżony do szachownicy.

Co ile słupy pod taras?

Dołki pod słupki robimy w rozstawie nie większym niż 1,2 × 1,2 m, i głębokości ok. 30 cm na gruntach niewysadzinowych lub ok. 90 cm na pozostałych.

Co najtańsze na taras?

Najtańszym rozwiązaniem będzie taras na gruncie. Tani taras na gruncie jest również jednym z najszybszych sposobów budowy podłogi ogrodowej. Jeśli zdecydujesz się na kostkę brukową to możesz cieszyć się tarasem dosłownie po kilku godzinach.

Zobacz także:  Jaka powinna być wysokość kabiny prysznicowej?

Ile kosztuje budowa tarasu drewnianego?

Odpowiadając dalej na pytanie, ile kosztuje taras drewniany, powinien być wykonany na stabilnym fundamencie oraz na legarach. Łączny koszt wykonania tarasu i pełnej konstrukcji nośnej może wynosić ok. 200-250 zł/m2. Cena uwzględnia zakup materiałów na fundament oraz konstrukcję nośną z legarów.

Ile za taras z drewna?

Za drewno na taras pochodzenia rodzimego zapłacimy średnio 80 – 120 zł/m2. Za drewno egzotyczne to wydatek rzędu 220 – 300 zł/m2 Do kosztów drewna należy doliczyć również koszt robocizny, która wynosi w przybliżeniu 120 – 280 zł/m2.

Ile wkrętów na 1 m2 tarasu?

Zużycie na m2: 32 szt. Spax D to specjalnego typu wkręty tarasowe ze stali nierdzewnej A2. Szczególnie zalecane są do montażu desek tarasowych z gatunków egzotycznych.

Ile kosztuje metr kwadratowy deski tarasowej?

Dobrej jakości deska tarasowa kosztuje ok. 150-190 zł/m2, a na uwadze trzeba mieć jeszcze koszty wykonania. Deska tarasowa z cumaru – jest efektownym i trwałym drewnem egzotycznym o niecodziennej barwie. Za deski tarasowe z tego gatunku drewna zapłacimy powyżej 220 zł/m2.

Ile kosztuje deska tarasowa w tartaku?

Średnia cena desek tarasowych grubości 28 – 32 mm waha się w przedziale 100 – 220 zł/m2. Znacznie tańszym rozwiązaniem są deski tarasowe z sosny. Za materiał naturalny, 28 mm zapłacimy średnio 60 – 170 zł/m2.

Ile kosztuje taras z modrzewia syberyjskiego?

Ile kosztuje metr kwadratowy tarasu z deski kompozytowej?

Za deski kompozytowe średnio zapłacimy średnio 60 – 150 zł/m2. Do kosztów desek kompozytowych należy doliczyć również cenę robocizny, która wynosi w przybliżeniu 120 – 170 zł/m2. Oczywiście przy zamówieniach o dużej powierzchni ceny mogą ulec zmianie.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.