Budowa

Ile kosztuje obudowa kominka?

Ile kosztuje obudowa kominka?

Nieco więcej zapłacimy za budowę kominka z płaszczem wodnym bo 25000 – 30000 zł. Za wykonanie instalacji nawiewnych do większej ilości pomieszczeń zapłacimy średnio 500-700 zł. Dodatkowym wydatkiem będzie zabudowa kominka. Klasyczna zabudowa to wydatek rzędu 1400-2000 zł.

Czym można obudować kominek?

Do obkładania wkładów kominkowych najczęściej wybierane są marmur, granit, piaskowiec i wapień. Drewniana obudowa kominka – drewniane wykończenie to idealny wybór do wnętrz o charakterze rustykalnym.

Jakimi płytami obudować kominek?

Do termicznej izolacji tylnej ścianki kominka (nie będzie się niepotrzebnie nagrzewać) oraz obudowy wkładu polecane są płyty ze skalnej wełny mineralnej. Zwykle mają one grubość 25-30 mm.

Jak obudować kominek płytami gk?

Zamocuj najpierw pionowe profile tylne, a potem wyizoluj tylną ścianę kominka. Zamontuj na niej płyty z wełny izolacyjnej, układając je stroną folii w kierunku wnętrza wkładu (stroną bez folii w kierunku ściany). Łączenia między płytami wełny zabezpiecz taśmą izolacyjną o odporności minimum 350°C.

Ile kosztuje wykończenie kominka?

Mimo to koszt i tak nie jest mały – zaczyna się od 2000 zł. Dużo bardziej skomplikowane i droższe (nawet 8000 zł i więcej) będzie zamontowanie nowego systemu grzewczego, np. z płaszczem wodnym lub dystrybucją gorącego powietrza (DGP).

Zobacz także:  Jaka jest najlepsza folią do oczka wodnego?

Jak wykonać obudowę kominka?

W przypadku zabudowy kominka płytą gipsowo-kartonową izolację wykonujemy np. płytami z wełny izolacyjnej. Wełnę izolacyjną mocujemy stroną folii aluminiowej w kierunku wkładu kominkowego. Płyty izolacyjne wełny powinny być docięte w taki sposób aby same utrzymywały się na sobie i pomiędzy profilami.

Jak obudować nowoczesny kominek?

Do obudowy kominka można także zastosować cegłę klinkierową posiadającą gładką powierzchnię mniej narażoną na zabrudzenia. Wkład kominkowy obudowany cegłą świetnie sprawdzi się we wnętrzach o charakterze rustykalnym. Płyty krzemianowo-wapienne najczęściej stosuje się do wykonania elementów obudowy.

Czym obłożyć ścianę za kominkiem?

Jeśli kominek jest po prostu wbudowany w ścianę, najwygodniejsze będzie obudowanie go specjalnymi, wytrzymałymi i odpornymi na ogień płytami gipsowo-kartonowymi, następnie ich otynkowanie i pomalowanie.

Jak przerobić stary kominek na nowoczesny?

Najlepiej jednak będzie, jeśli rozebraną górną część kominka odtworzymy na nowo, używając do tego celu nowoczesnych prefabrykowanych płyt szamotowych (z betonu ogniotrwałego). Pozwoli to na bardziej trwałe, bezpieczne i komfortowe użytkowanie „odnowionego” kominka, a właściwie to już pieco – kominka.

Jaka szczelina między kominkiem a obudowa?

Konieczne jest również zachowanie szczeliny o wielkości 25-30 mm pomiędzy górną częścią fasady wkładu kominkowego a elementami obudowy (by zapewnić chłodzenie przedniej powierzchni czopucha).

Czy można obudować kominek drewnem?

Nie tylko kamień, cegła, czy kafle! W większości domów kominki bazują na obudowach wykonanych z materiałów takich jak cegła, marmur, kamień. To modne materiały, które doskonale sprawdzają się w tej roli, jednak w naszej opinii warto zainteresować się również drewnem.

Czy konieczna jest komora dekompresyjna w kominku?

Łukasz Darłak, Darco (woj. podkarpackie): Nie ma obowiązku wykonywania komory dekompresyjnej, nie jest to wymóg prawny ani formalny, a bardziej dobra praktyka. Komorę tę wykonuje się głównie wtedy, gdy strop jest wykonany z materiałów palnych (np.

Zobacz także:  Jak szybko rośnie żywopłot z grabu?

Jak obudować kominek z cegły?

Do wykonywania obudowy kominka trzeba wykorzystać zaprawę odpowiednią do rodzaju cegły i miejsca, w którym będzie funkcjonować. Jeśli ma być to tylko obudowa dobrze izolowanego termicznie wkładu kominka, z dala od paleniska, można zastosować zwykłą zaprawę murarską.

Jak zrobić obudowę do kominka elektrycznego?

Najprostszym i najszybszym sposobem jest wykonanie obudowy z płyty g-k. Rozwiązanie te daje praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji przy wyjątkowo prostej obróbce płyty – np. za pomocą zwykłego nożyka introligatorskiego.

Jaki kamień na obudowę kominka?

Do wykończenia kominka można stosować wszystkie rodzaje kamienia. Najbardziej wdzięcznym materiałem są kamienie miękkie, dość łatwe w obróbce – marmur, trawertyn, piaskowiec i wapień, ale coraz częściej wykorzystuje się też granit czy łupek. Marmur.

Jak zabudowac piec typu koza?

Świetnie sprawdzają się naturalna terakota i płytki z cegły. Jednocześnie warto żeby licowały się z resztą podłogi. Nie polecamy metalowych nakładek pod kozy i kominki.

Jaki materiał na obudowę kominka?

Wybór materiałów do obudowania kominka. Do wykonania obudowy wykorzystuje się obecnie płyty silikatowe / z krzemianu wapnia (zobacz produkty: Scamol, Silca, Promat). Dzięki ich zastosowaniu nie ma potrzeby używania wełny kominkowej, taśm i uszczelnień. Płyty krzemianowe są materiałem niepalnym i izolującym.

Jak obudowac kominek Szamotem?

Obudowując kominek cegłami szamotowymi, do ich łączenia należy zastosować Ognioodporną Zaprawę Murarską Vitcas HPM, która jest gotową mieszanką do łączenia tego typu cegieł o wysokiej wydajności przy zastosowaniu max. grubości spoiny 3 mm.

Ile kosztuje cegła na komin?

Cegła klinkierowa KANALKLINKER pełna czerwona – rozmiar NF – 4,99zł/brutto/szt. – idealna cegła na komin – WYPRZEDAŻ !!!

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.