Wykończenie

Czy zrobić sufit podwieszany w kuchni?

Czy zrobić sufit podwieszany w kuchni?

Zalety obniżonego sufitu w kuchni Sufit podwieszany w kuchni ma wiele zalet. Z jednej strony tworzy ciekawy efekt dekoracyjny, a z drugiej strony pozwala ukryć niechciane kable czy inne instalacje na suficie.

Co można położyć na sufit w kuchni?

Najczęściej sufit podwieszany w kuchni montowany jest do płyt gipsowo-kartonowych. Z tego typu płyt można wykonać proste sufity, do sufitów łukowatych trzeba kupić te specjalne, które można formować. Gięte płyty wycina się na sucho lub na mokro. Alternatywą dla nich są specjalne płyty elastyczne.

Ile najmniej można podwiesic sufit?

Minimalna odległość od stropu do płaszczyzny sufitu podwieszanego z płyt gipsowo-kartonowych mocowanych na ruszcie jednopoziomowym wynosi 4,5 cm. Dodatkowe obniżenie stosunkowo niskiego pomieszczenia o sufit podwieszany sprawi, że nie będziemy czuli się w nim komfortowo.

Ile kosztuje sufit podwieszany na gotowo?

Koszt montażu sufitu podwieszanego Najprostsze, jednopoziomowe sufity kasetonowe to wydatek rzędu 55 do prawie 80 złotych za metr kwadratowy. Jednopoziomowy sufit z płyt kartonowo-gipsowych to wydatek rzędu 75 do 85 złotych za metr kwadratowy, zaś wielopoziomowy to kilkanaście złotych za metr kwadratowy więcej.

Czy sufity podwieszane są jeszcze modne?

Sufit podwieszany nie tyle stracił ostatnio na popularności, co po prostu odnalazł swoją niszę. Coraz rzadziej stosujemy go „na siłę” we wszystkich pomieszczeniach, a coraz częściej świadomie – tam, gdzie ma praktyczne zastosowanie.

Zobacz także:  Ile za postawienie ogrodzenia Joniec?

Ile zabiera sufit podwieszany?

Sufit podwieszany może zabierać sporo przestrzeni u góry pomieszczenia. Komfortowa wysokość sufitu po opuszczeniu powinna wynosić ok. 250 cm. Z tego względu przyjmuje się, że minimalna wysokość wnętrza, w którym może być zastosowany sufit podwieszany to 280 cm, choć zaleca się montaż przy jeszcze wyższych sufitach.

Co zamiast sufitu podwieszanego?

Sufit napinany – atrakcyjna alternatywa dla sufitów podwieszanych. Można pod nim ukryć stary, popękany tynk, nierówny strop oraz nieestetyczne rury instalacyjne lub kable. Do tego, montuje się go pięć razy szybciej, niż tradycyjny gipsowo-kartonowy. Mamy też większe możliwości aranżacji wnętrza.

Czy warto robić sufit podwieszany?

Niektórzy uważają, że sufit podwieszany zmniejszy wnętrze – wręcz przeciwnie! Sufit podwieszany może sprawić, że pomieszczenie zacznie wyglądać bardziej przestronnie. Dzięki sufitom można skuteczne ukryć defekty oraz obniżyć zbyt wysokie pomieszczenia.

Jak najtaniej zrobić sufit?

Najtańszym rozwiązaniem będzie wykonanie sufitu podwieszanego z płyt gipsowo-kartonowych.

Jaką płyta na sufit w kuchni?

Jakie płyty gipsowo – kartonowe wybrać do kuchni? Najbardziej popularne, standardowe płyty typu A nie są odporne na działanie wilgoci. Płyty impregnowane, czyli typu H2, cechują się zmniejszonym stopniem wchłaniania wody. Nazywane potocznie „zielonymi” doskonale sprawdzają się zarówno w łazience, jak i w kuchni.

Czy obniżać sufit w kuchni?

Sufit podwieszany w kuchni pozwala obniżyć wysoki strop, a także pełni rolę dekoracyjną. Zamontowane w suficie ledy lub oprawy halogenowe sprawią, że sufit nabierze niebanalnego charakteru.

Kiedy robić sufit podwieszany?

Podwieszany sufit może się też przydać, gdy nad głową mieszka hałaśliwy sąsiad i chcesz mieszkanie wyciszyć. Zamiast zwykłych płyt g-k stosuje się wówczas płyty dźwiękochłonne lub między rusztem a stropem układamy warstwę izolacji akustycznej. Sufit podwieszany zawsze zmniejsza wysokość pomieszczenia.

Zobacz także:  Ile kosztuje metr krokwi 7 14?

Co na sufit zamiast farby?

Sprawdzonym sposobem na zamaskowanie nierównego sufitu jest konstrukcja z płyt kartonowo-gipsowych. Rozwiązanie to pozwala na ukrycie wszelkich nierówności sufitu, a także maskuje nieestetyczne instalacje.

Co można przykleić na sufit?

Kolejnym pomysłem na sufit to przyklejenie tapety, lub fototapety. Kiedyś ten pomysł był częściej stosowany, w dzisiejszych czasach, rzadziej widuję tapety na suficie, ale jest to ciekawe rozwiązanie aranżacji sufitu. Fototapetę najczęściej dajemy do pokoi dziecięcych, do biur i korytarzy.

Ile kosztują kasetony na sufit?

Cena kasetonów sufitowych zaczyna się od 1,50 zł – 2 zł za sztukę. Wynika z tego, że metr kwadratowy sufitu kasetonowego to koszt 6 zł – 8 zł, ponieważ na metr kwadratowy wchodzą 4 kasetony sufitowe. Do tego należy jeszcze doliczyć cenę kleju, a to oznacza wydatek rzędu 20 zł – 50 zł za duże opakowanie.

Jakie panele na sufit do kuchni?

Jeśli nie mamy pomysłu na wykończenie sufitu, to panele w kolorze białym z pewnością będą najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby pokusić się o zakup paneli kolorowych. Najbardziej popularne to te w odcieniach brązu, czerwieni, szarości a nawet zieleni.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.