Budowa

Czy lodówki Side by Side można zabudować?

Czy lodówki Side by Side można zabudować?

Ano bezpośrednio się nie da. Ale można zrobić dwie rzeczy, żeby było jak najbliżej. Jedną z nich jest takie zaprojektowanie kuchni, żeby pomiędzy ścianą a lodówką umieścić szafkę (np. spiżarkową, albo taką z piekarnikiem), która odsunie Side by Side na tyle, żeby dało się fronty otworzyć na wymaganą szerokość.

Która lodówka side by side jest najlepsza?

Ile potrzeba miejsca na lodówkę Side by Side?

Jednak wymiary to jedno, bo dodatkowo każdy producent określa w instrukcji, w jakiej odległości lodówka musi się znajdować od źródła ciepła, np. od kuchenki, czy kaloryfera (ok. 30 cm), a także od ściany (ok. 5 cm z każdej strony i ponad 20 cm od góry).

Czy warto kupić lodówkę Side by Side?

Czy warto kupić lodówkę side by side? Jeżeli posiadasz wystarczająco dużo miejsca i środki, zdecydowanie tak. Poza znacznie większą pojemnością w porównaniu ze standardową lodówką zyskujesz dodatkowe funkcje takie jak chociażby dyspenser, kostkarkę, dodatkowe strefy temperatur, łatwy dostęp do produktów, etc.

Czy każda lodówka nadaje się do zabudowy?

Chcesz wiedzieć, jak rozpoznać lodówkę, która na pewno nie nadaje się do ciaśniejszej zabudowy? Wystarczy, że spojrzysz na tył urządzenia. Jeśli znajduje się tam płaska powierzchnia i ewentualnie niewielki wypust, oznacza to, że lodówka oddaje ciepło bokami i nie nadaje się pod zabudowę.

Zobacz także:  Gdzie skrzynka elektryczna w ogrodzeniu?

Czy lodówka może stać na szafce?

Odległość między górą lodówki a szafką czy inną płaszczyzną powinna wynosić minimum 10 cm. Ważne też, by lodówka była dobrze wypoziomowana – robi się to za pomocą regulowanych nóżek. Urządzenie nie może stać bezpośrednio na podłodze (musi być minimum 2 cm przerwy).

Jakie lodówki są najmniej awaryjne?

Cechy niezawodnej lodówki Jednak można kupić najbardziej wytrzymałe lodówki, zwracając uwagę na ich renomę, a tu wiodącymi markami są Whirlpool, Samsung, LG oraz Bosch. LG i Samsung mają bardzo dobre opinie i są to najmniej awaryjne lodówki.

Jaka lodówka LG czy Samsung?

Jeśli mowa o modelach, które wyposażone są w pojedynczą sprężarkę, to wygrywa Samsung, natomiast w przypadku lodówek z dwoma kompresorami lepiej wypadają modele firmy LG; system No Frost – funkcja ta staje się już standardem w większości urządzeń, niezależnie czy chodzi o lodówki wolnostojące czy lodówki do zabudowy.

Z jakiej firmy najlepsza lodówka?

LIEBHERR i MIELE to najlepsze lodówki jakie można kupić. W szczególności marka LIEBHERR, która specjalizuje się w chłodnictwie od wielu lat i wyrobiła sobie pozycję lidera. Dlatego produkty tej marki używane są w chłodnictwie przemysłowym i restauracjach, gdzie jakość ma kluczowe znaczenie.

Jak blisko ściany może stać lodówka?

Producent zaleca pozostawienie przynajmniej 7,5 cm wolnej przestrzeni od ściany i co najmniej 15 cm miejsca nad jej górną powierzchnią lodówki. W standardowych lodówkach wolnostojących producent zaleca zachowanie przynajmniej 5 cm odstępów z tyłu i po bokach lodówki.

Czy lodówka w zabudowie musi mieć wentylację?

Według producenta lodówki musi być dolot powietrza o srednicy min 25cm2 i taki sam wylot u gory.

W jakiej odległości od ściany powinna stać lodówka?

Jest on bardzo istotny. Drzwi lodówki nie powinny uderzać podczas otwierania o ścianę. Wystarczy pozostawić 5 cm wolnego miejsca od ściany.

Zobacz także:  Co to jest Nadbitka dachowa?

Jak zabudować lodówkę?

Lodówka przede wszystkim musi stać na wyregulowanych nóżkach, musimy też zapewnić minimum 2 cm przerwy od podłogi. Z tyłu urządzenia powinien być swobodny przepływ powietrza. Lodówki ne można zabudować szczelnie również od góry – tu zaleca się 10 cm luki.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.