Inne

Co to jest drewno kauczukowe?

Co to jest drewno kauczukowe?

Drewno kauczukowe jest bardzo trwałym gatunkiem drewna, odpornym na uszkodzenia, takie jak zadrapania czy uderzenia, których nie sposób przecież uniknąć podczas zabawy, dlatego idealnie nadaje się do produkcji zabawek.

Gdzie rosną drzewa kauczukowe?

Pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie występuje naturalnie w lasach dorzecza Amazonki, w Brazylii, Peru, Kolumbii i Wenezueli. W naturalnych warunkach rośnie do 30 m wysokości, pień osiąga ok. 1 m średnicy.

Co powstaje z kauczuku?

Wulkanizowany kauczuk (znany pod potoczną nazwą – guma) znalazł wiele zastosowań takich, jak np. pasy transmisyjne, węże gumowe, zawory, izolacje przewodów elektrycznych, a w okresie późniejszym wykazał swą największą przydatność do produkcji wypełnionych powietrzem opon dla wszelkich pojazdów.

Ile kosztuje kauczuk?

Czy kauczuk jest szkodliwy?

Kauczuk naturalny nie stanowi pożywki dla bakterii, ponieważ ze względu na jego jednolitą formę nie mogą one osiadać na smoczku. Smoczki posiadają certyfikaty, są wolne od szkodliwych substancji czy BPA.

Do czego potrzebny jest kauczuk?

70% naturalnego kauczuku przeznaczone jest na potrzeby przemysłu oponiarskiego i towarów pokrewnych (komponenty przemysłu motoryzacyjnego).

Jak się zbiera kauczuk?

Kauczuk pozyskiwany jest z drzew w wieku pomiędzy 5 a 20–25 lat. Rano wykonuje się na drzewach nacięcia w kształcie litery V. Poniżej nacięć umieszczane jest naczynie, do którego spływa sok mleczny. Pozyskany lateks zbierany jest po 5–8 godzinach od nacinania drzew.

Czy kauczuk się pali?

Kauczuk chloroprenowy jest odporny na działanie kwasów, olejów, tlenu, nie pali się.

Gdzie jest produkowany kauczuk naturalny?

Kauczuk naturalny uprawiany jest głównie na kontynencie azjatyckim, skąd pochodzi aż 92% jego globalnej produkcji. Zdecydowanie największymi wytwórcami były w minionym roku takie kraje, jak Tajlandia (ok. 33% światowej podaży) oraz Indonezja (24%).

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.