Porady budowlane

Co się stalo z kominkiem?

Co się stalo z kominkiem?

Kominka już nie ma. Zastąpił go Jason Hunt. Tomek Tomczyk ma nowy pseudonim i nową markę, która ma zmienić postrzeganie tego blogera i, w co chyba nikt nie wątpi, sprawić, że nieco wygasły potencjał odzyska dawną moc.

Kim jest Jason Hunt?

Jestem autorem bestsellerowych książek Bloger i Social Media, Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj, Social Media Start oraz powieści THORN, która pojawiła się także na rynku zagranicznym. Wcześniej na Amazon opublikowałem także poradnik „The Influencer”. Prowadzę jedyne w Polsce szkolenia „masterclass” dla blogerów.

Czy kominek zostawia się na noc?

Pozostawianie rozpalonego kominka jest możliwe tylko w przypadku zamkniętych instalacji kominkowych. Jeśli posiadasz wariant otwarty, musisz poczekać na naturalne wygaśnięcie ognia. Pamiętaj, że najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo, dlatego nawet zamknięty kominek musi podlegać regularnym przeglądom technicznym.

Czy z kominka może ulatniać się czad?

Czad powstaje przez spalanie drewna i innych paliw w niewystarczającej ilości tlenu. Zatrucia czadem, czyli tlenkiem węgla występują w sytuacji, gdy wentylacja nie działa prawidłowo, a mieszkańcy domu nie zdają sobie z tego sprawy. Sami nie jesteśmy w stanie wyczuć czy ulatnia się czad ponieważ jest on bezwonny.

Czy szyber zamknąć podczas palenia w kominku?

Szyber można zamykać dopiero po odpowiednim rozpaleniu i rozgrzaniu się paleniska. Gdy palenisko nie funkcjonuje prawidłowo to może to być spowodowane przez warunki atmosferyczne np.: w czasie dużych wiatrów zbyt duży ciąg kominowy; w czasie mgły zanik ciągu kominowego.

Czy można się zaczadzić od kominka?

Jeśli masz kominek i myślisz, że Tobie to nie grozi, to jesteś w błędzie. Zaczadzenie czy też omdlenie z powodu wdychania dymu lub braku powietrza jest możliwe również podczas korzystania z kominka.

Zobacz także:  Co zamiast bramki na schody?

Jak szybko ugasić ogień w kominku?

Najlepszym sposobem na bezpieczne wygaszenie kominka jest doprowadzenie do wygaśnięcia drewna w naturalny sposób. Co to oznacza w praktyce? Po prostu należy zaczekać, aż ogień sam przestanie się palić.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.