Porady budowlane

Co najtańsze na taras?

Co najtańsze na taras?

Planując urządzić taras tanim kosztem, zrezygnuj raczej z rozwiązań, które wymagają podbudowy z betonu czy wsporników. Są one solidne i stabilne, lecz kosztowne i czasochłonne w wykonaniu. Pomysł na tani taras to kostka brukowa lub płyta betonowa.

Jak tanio zrobić taras w ogrodzie?

Świetnym pomysłem na tani taras może być np. wykonanie mebli z palet, wykorzystanie starych skrzynek czy metalowych wiaderek lub konewek jako donice albo wykonanie nastrojowego oświetlenia z zimujących na strychu bożonarodzeniowych lampek.

Z czego można zrobić taras?

Rodzaje nawierzchni Do ułożenia wierzchniej warstwy tarasu można wykorzystać płyty betonowe, często z dodatkiem piasku kwarcowego, kostkę klinkierową lub płyty kamienne. Najpopularniejsza jednak jest kostka betonowa, którą ewentualnie można zastąpić kostką z kamienia naturalnego, zwykle granitu, bazaltu lub sjenitu.

Jak tanio zabudować taras?

stosunkowo tanią opcją jest wykorzystanie poliwęglanu na dach tarasu, ciekawą opcją jest automatyczne zadaszenie tarasu, dach tarasu chroni przed nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi, koszt zabudowy zależy od wykorzystanego materiału; najtańsza jest pleksi, najdroższe – drewno i szkło.

Co na taras zamiast płytek tanio?

Bardzo atrakcyjną alternatywą dla płytek mogą być deski tarasowe wykonane z kompozytu. Materiał ten składa się z mączki drzewnej połączonej z PCV. Dzięki temu jest on bardzo wytrzymały, odporny na działanie czynników atmosferycznych, nie wymaga konserwacji jak naturalne drewno oraz łatwy w czyszczeniu.

Zobacz także:  Ile kosztują wiązary na dach?

Jak zrobić szybki taras?

Prace ziemne zaczynamy od korytowania, czyli usunięcia wierzchniej warstwy humusu. Kolejnym etapem jest podbudowa i zabezpieczenie krawędzi tarasu. Podbudowę wykonujemy tak jak w przypadku chodników, z zagęszczanego warstwami kruszywa. Do zabezpieczenia krawędzi mogą służyć krawężniki, palisady czy gazony.

Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę tarasu?

Przydomowe tarasy naziemne o powierzchni zabudowy powyżej 35 m² wymagają zgłoszenia właściwemu organowi, natomiast te do 35m² nie wymagają ani pozwolenia na budowę ani zgłoszenia.

Z czego zrobić tymczasowy taras?

Drewniane listewki bywają szeroko rozstawione, dlatego koniecznie uzupełnij luki deskami pochodzącymi z innych, wcześniej rozmontowanych palet. Dzięki temu tymczasowy taras z palet będzie mógł pochwalić się stabilną konstrukcją.

Co pod taras na gruncie?

Podbudowę tarasu na gruncie możesz wykonać z zagęszczanego warstwami kruszywa, natomiast na krawędzie najlepiej nadają się betonowe krawężniki, palisady lub gazony. Powinny być one dopasowane do wysokości tarasu oraz ewentualnych skarp wokół niego.

Co lepsze na taras płytki czy kostka?

Ułożyli podbudowę i samą kostkę prawidłowo. Kostka na tarasie jest o niebo lepsza od tradycyjnych płytek! Przez 6 lat korzystania z niego trochę męczyliśmy się z letnim gorącem i nadmiarem słońca, ponieważ połowa płyty pozostała jednak pod chmurką.

Co na taras zamiast kostki?

Spośród dostępnych na rynku rozwiązań najlepsze właściwości wykazują deski kompozytowe na bazie PVC. Taras z desek kompozytowych, podobnie jak drewniany, może być wykonany na podbudowie betonowej albo na gruncie.

Jaki taras przy domu?

Trwałość takiego tarasu w dużej mierze zależy od zastosowanego drewna. Tańsze, ale też dość miękkie, mało odporne na uszkodzenia mechaniczne i podatne na zawilgocenie są gatunki europejskie, np. świerk lub sosna. Zdecydowanie bardziej odporne na wilgoć, korozję biologiczną i ścieranie są egzotyczne gatunki drewna.

Zobacz także:  Jak nakładać brokat na ścianę?

Co jest dobre na taras?

Jakie rośliny nadają się na taras?

Rośliny wieloletnie w donicach na taras Należą do nich hosty, bergenie, żurawki, oraz liczne rojniki. Oprócz nich dostępne są także: rozchodniki, mało wymagające trawy ozdobne, oraz jeżówki, werbeny, liliowce, goździki, dzwonki. Jeżeli na tarasie mamy kratownicę lub pergolę, możemy posadzić przy niej pnącza.

Co posadzić w donicy na tarasie?

Jakie meble na odkryty taras?

W tej roli doskonale się sprawdzą meble technorattanowe i z tworzyw sztucznych, a także odpowiednio zabezpieczone meble na taras z drewna lub metalu. Dzięki temu nic nie będzie zakłócać naszego wypoczynku, a z zakupionych mebli na taras będziemy mogli korzystać przez wiele sezonów.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.