Wykończenie

Co ile cm daje się stelaż pod płyty gipsowe?

Co ile cm daje się stelaż pod płyty gipsowe?

W stelażu pod płyty g-k ważny jest także rozstaw profili CW. Jeśli stelaż pod zabudowę g-k jest wykonany z profili o grubości 0,6 mm, odległość między nimi nie może przekraczać: 60 cm – w przypadku płyt o szerokości 120 cm, 62,5 cm – dla płyt o szerokości 125 cm.

Ile kosztują profile do płyt gipsowych?

Ile za metr położenia karton gipsu?

To około 40-90 zł/m2. Montaż płyt z użyciem kleju to koszt około 20-40 zł/m2, a na stelażu 35 do nawet 90 zł/m2. Jak przykleić karton-gips do ściany? Klejenie płyt kartonowo-gipsowych odbywa się za pomocą kleju gipsowego.

Ile kosztuje zrobienie półek z karton gipsu?

25-35zł/m2 (zależy od metrażu, ilości pomieszczeń itp.)

Ile stelaża na m2?

Orientacyjną długość profili CD można określić jako 3 m.b. na każdy 1 m2 sufitu. Do montażu niezbędne będą zawiesia (ok. 1,5 szt./m2), złącza profili (ok. 2,5 szt./m2), a także kołki do mocowania sufitowego i ściennego.

Ile kosztuje stelaż do sufitu podwieszanego?

Oczywiście należy tez uwzględnić wydatki związane z usługą montażu. Ceny robocizny za wykonanie sufitu podwieszanego na stelażu jednopoziomowym sięgają 100 – 120 zł/m, przy stelażu wielopoziomowym koszty wzrastają do 150 – 180 zł/m², a przy elementach łukowych nawet do 200 – 220 zł/m².

Zobacz także:  Jak oświetlić podbitkę?

Jakie profile pod płyty gipsowe?

Profile do g-k różnią się m.in.: przekrojem, grubością, długością, wysokością oraz rodzajem zastosowanej blachy. Do wznoszenia ścianek działowych wykorzystuje się profile stalowe, natomiast do sufitów podwieszanych i na poddaszach rekomendowane są lekkie i wytrzymałe profile aluminiowe.

Co ile daje się profile na suficie?

Rozstaw profili sufitu podwieszanego jednopoziomowego nie powinien przekraczać 60 cm, jednak mimo wszystko najczęściej stosuje się odstępy co 40 cm, które zapewniają konstrukcji większą wytrzymałość.

Jak zrobić stelaż pod sufit podwieszany?

Budowę stelaża do sufitu podwieszanego rozpoczyna się od wyznaczenia na ścianach w pomieszczeniu linii poziomej w ustalonej odległości od sufitu. Na następnie na suficie np. przy użyciu sznurka wyznacza się linie przebiegu profili CD. Powinny one przebiegać równolegle do siebie w odstępach około 100 cm.

Jaki rozstaw profili pod regipsy?

W najlżejszych konstrukcjach tego typu profile główne rozmieszcza się do co 120 cm, a nośne co 40-50 cm. Znacznie cięższe i niżej opuszczone sufity wymagają już rozstawu profili co 65 i 40 cm. Dodatkowo, jeśli płyty mocuje się wzdłuż profili nośnych, odstępy między nimi nie powinny być większe niż 40 cm.

Co ile profil na ścianie?

Rozstaw profili CW wykonanych z blachy 0,6 mm nie może przekraczać 60 cm dla płyt g-k o szerokości 120 cm oraz 62,5 cm dla płyt gipsowych o szerokości 125 cm. W przypadku profili CW z cieńszej blachy (0,5 mm) powinno się zrobić inny projekt techniczny – uwzględniający ich mniejszą sztywność.

Co ile daje się profile na poddaszu?

Profile można rozmieszczać co 60 cm, jednak znacznie częściej odstęp pomiędzy nimi wynosi 40 cm – dzięki temu zabudowa cechuje się odpowiednią sztywnością (polecamy także artykuł Rozstaw profili pod sufit podwieszany). Pod profilami należy też umieścić taśmę izolacyjną tłumiącą drgania.

Zobacz także:  Jak montować listwę do folii kubełkowej?

Co ile daje się profile na skosie?

Między punktami w jednej linii powinien być zachowany odstęp 70-90 cm. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy wykonawcy trzymali się tych wytycznych. Uchwyty ES lub wieszaki powinny zostać tak rozmieszczone, by odstęp między profilami nie przekraczał 50 cm.

Udostępnij

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.