Lokata negocjowana – czy warto skorzystać?

Lokaty kojarzą się Klientom banków zwykle ze słabo oprocentowanymi, choć bezpiecznymi inwestycjami. Nic w tym dziwnego! Co prawda na ich niską rentowność wpływają przede wszystkim niskie stopy procentowe, ale za to są to produkty zabezpieczone bankowym kapitałem. Wyjątkiem dla tego ogólnego trendu są lokaty negocjowane. Co ciekawe, coraz więcej banków wprowadza je do swego portfelu inwestycyjnego.

Im więcej, tym lepiej!

Standardowo lokaty negocjowane "zaczynają się" już od 100 tysięcy złotych. Oczywiście próg ten może być wyższy lub niższy, w zależności od polityki wybranej jednostki. Niemniej najczęściej to właśnie od tej kwoty można ustalać parametry lokaty na własną rękę. Naturalnie pojęcie "na własną rękę" jest tu dość mocno przesadzone. Lokatę negocjowaną zawiązuje się przy wsparciu doradcy, z którym – jak sama nazwa wskazuje – negocjuje się jej warunki. Bądźmy szczerzy – wysokość rocznego oprocentowania nie będzie zbyt rewelacyjna w przypadku kwot równych, bądź jedynie nieco wyższych od 100 tysięcy złotych. Niemniej nie jest to jedyny czynnik, na który Klient wybierający taką lokatę ma wpływ.

Czas lokaty? Określ go sam!

Zaletą lokat negocjowanych jest możliwość zaproponowania optymalnego okresu zdeponowania pieniędzy. Oczywiście krok ten podjęty zostanie według określonych przez doradcę widełek. Najczęściej czas trwania takiego depozytu nie może być dłuższy niż 2 lata, aczkolwiek zależy to przede wszystkim od banku i sumy wpłacanych pieniędzy. Naturalnie nie wszystkie parametry takiego wkładu można definiować (w miarę) samodzielnie. Przykładowo to bank zdecyduje, jak częste okresy kapitalizacji będą nam przysługiwać. Niemniej posiadanie dużego wkładu zawsze generuje możliwość uzyskania określonych i uprzywilejowanych warunków, których trudno szukać przy mniejszych i najczęściej krótkoterminowych depozytach.

Nie zostawaj w domu...

Oczywistym jest, że lokat negocjowanych nie można założyć przez Internet lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Uzyskanie uprzywilejowanych warunków możliwe jest tylko w wyniku bezpośredniej rozmowy z doradcą bankowym. Panujące wszędzie zamieszanie z powodu pandemii koronawirusa trwa zbyt krótko, by banki zmieniły swoją politykę w kwestii lokat negocjowanych. Przy okazji warto zaznaczyć, że taka lokata nie podlega automatycznemu przedłużeniu. Chcąc zawiązać nowy depozyt, należy ponownie odwiedzić stacjonarną siedzibę banku i uzyskać w ten sposób lokatę na zupełnie nowych warunkach (dostosowanych do aktualnej sytuacji rynkowej i finansowej).

Zerwanie lokaty i co dalej?

W przypadku większości lokat negocjowanych zerwanie wkładu nie wiąże się z tak dużymi stratami finansowymi, jak w lokatach terminowych. Co więcej – niektóre banki wprowadzają regulację, w ramach których istnieje możliwość zachowania połowy należnych nam odsetek, naturalnie za okres w którym ów depozyt był przechowywany. W ten sposób chcą one zachęcić niektórych Klientów (zwłaszcza tych o mniej stabilnej sytuacji finansowej) do częstszego wpłacania tak potrzebnych depozytów finansowych. Zresztą zabezpieczenie tak dużej sumy pieniędzy nie zawsze jest możliwe z punktu widzenia domowego budżetu.

Podsumowując, lokaty negocjowane to bardzo ciekawy rodzaj wkładu finansowego, w którym dużo zależy (jak zawsze) od pieniędzy, ale też od umiejętności negocjacyjnych obydwu stron. Dlatego Klient, który chciałby taką lokatę założyć, powinien dokładnie zorientować się co do parametrów produktów finansowych prezentowanych przez różne podmioty finansowe. Tylko w ten sposób może on wybrać taką ofertę, która będzie jak najlepiej odpowiadała jego potrzebom.

Kredyty gotówkowe - jak zaciągnąć?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że życie obfituje w liczne niespodzianki. Niestety, bywa tak, że owe niespodzianki nie są dla nas przesadnie sprzyjające. Bardzo często wiążą się one z niespodziewanymi wydatkami lub z nagromadzeniem różnych wydatków i - niestety - nie zawsze jesteśmy w stanie takowym w pełni sprostać. Bywa tak, że musimy w jednym momencie wyłożyć pieniądze na takie kwestie, jak chociażby zakup pilnych leków, opłacenie rehabilitacji, wyremontowanie przeciekającej łazienki czy nawet opłacenie od dawna wymarzonej wycieczki naszego dziecka na zagraniczny obóz. Niekiedy bardzo trudno nam zgromadzić wszelkie konieczne pieniądze, a przecież bardzo trudno zrezygnować z jakiegokolwiek pilnego wydatku. Na szczęście żyjemy w czasach, w których rynek usług bankowych stale się rozwija i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom licznych klientów. Banki, zarówno te nowe, jak i te, które od wielu lat mają ugruntowaną, pewną pozycję, oferują kredyty gotówkowe, które można obecnie zaciągnąć w praktycznie każdym celu i ogranicza nas w tej kwestii jedynie nasza kreatywność, wymagania ze strony banku oraz jego przychylność.

Warto wspomnieć o wymaganiach, jakie banki stawiają przed potencjalnymi kredytobiorcami. Niestety, bez spełnienia wszystkich będziemy musieli prawdopodobnie pożegnać się chociażby z marzeniami dotyczącymi kredytu gotówkowego. Przede wszystkim banki oczekują od swoich klientów, że będą posiadali pełną zdolność kredytową, którą możesz sprawdzić na NiskaRata.org. Czym jest owa zdolność kredytowa? Mowa tu o stałym źródle zarobku popartym umową o pracę czy zaświadczeniem od pracodawcy, którego udowodnienie pozwoli bankowi nam zaufać w kwestii tego, że na pewno będziemy w stanie regularnie i z należytą rzetelnością spłacać kolejne raty kredytu w terminie. Oczywiście istnieje pewna alternatywa dla osób, które zarabiają na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło - mowa tu o kredycie bez zaświadczenia o zarobkach - ale należy wiedzieć, że opcja ta, poza ograniczoną biurokracją i papierologią, niesie ze sobą także o wiele mniejsze kwoty, jakie bank może nam zaoferować. Kolejną znaczącą kwestią dotyczącą wymagań stawianych przez banki jest nasza historia kredytowa. Jeśli bank odkryje, że w przeszłości mieliśmy znaczące problemy ze spłatą należności, będziemy musieli pożegnać się z myślami o kredycie.

Kredyt konsolidacyjny jako korzystne połączenie.

Zgodnie z danymi Komisji Nadzoru Finansowego z drugiej połowy sierpnia 2017 roku dług spowodowany zawieraniem kredytów konsumpcyjnych oscylował w granicach 160 miliardów złotych. To rekordowy wynik jaki odnotowano w historii polskich finansów.

Masowe zaciąganie pożyczek i kredytów może sprawić, że z powodu przekredytowania statystyczny Kowalski straci rachubę i wyczucie finansowe a wtedy łatwo mu będzie paść ofiarą niewypłacalności. Jeśli czujemy potrzebę uporządkowania swoich finansów, weryfikacji dotychczasowych zobowiązań i zmniejszenia rat zadłużenia wówczas dobrym wyjściem okazuje się oferta kredytu konsolidacyjnego. Takie rozwiązanie dedykowane jest osobom którym zależy na uzyskaniu stabilizacji finansowej przy jednoczesnym zmniejszeniu wysokości raty. Kredyt konsolidacyjny to w wielu przypadkach jedyna droga do wprowadzenia do domowego budżetu systemu oszczędności i poprawy swej kondycji finansowej.

Kredyt konsolidacyjny jest celowym zobowiązaniem przeznaczonym na spłatę dotychczasowego zadłużenia. Istotne jest aby skrupulatnie przeanalizować piramidę swoich zobowiązań i podjąć decyzję, które zadłużenia regulować na obecnych warunkach a które złączyć w jedną ratę. Nie należy konsolidować wszystkiego rodzaju kredytów i pożyczek. Możemy wybrać tylko te, których spłata przysparza nam więcej problemów niż pozostałe. Bez wątpienia możemy łączyć ze sobą kredyty mieszkaniowe, samochodowe, gotówkowe, hipoteczne oraz limity kart kredytowych i debety na koncie rachunkowym.

W momencie gdy bank przyzna takowy kredyt wówczas następuje regulacja wysokości zobowiązań w określonych bankach i instytucjach kredytowych. Nie ma opcji, by to kredytobiorca dostając gotówkę do ręki mógł sam uregulować zobowiązania we wskazanych bankach. Bank łączy wszystkie zobowiązania w jedną korzystną ratę i tym sposobem klient spłaca zadłużenie wobec jednej instytucji. Wydłużenie okresu trwania umowy kredytowania sprawia, że jej rata może być o wiele złotych niższa od wielkości obecnego zadłużenia. Należy pamiętać, że dłuższy okres spłaty to jednak wyższy całkowity koszt kredytu, jednakże w obliczu utraty płynności finansowej przez osobę zadłużoną ten aspekt nie jest zbyt istotny.

Właściwa ocena zdolności kredytowej do kredytu hipotecznego

Algorytmy badania zdolności kredytowej wśród klientów bankowości detalicznej mylą się bardzo rzadko i stanowią podstawę do obsługi wniosków o kredyt hipoteczny. Jak właściwie podejść do oceny zdolności kredytowej i na co warto się przygotować?

Kwestia potwierdzenia dochodów

Potwierdzenie legalnego źródła dochodu to sprawa absolutnie obowiązkowa przy kredycie hipotecznym. Nielegalne zarobki, czy programy socjalne można wykluczyć. W kredycie hipotecznym bank nie traktuje tych punktów poważnie. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się przy kredytach gotówkowych, krótkoterminowych, gdzie niektóre banki dają plusy za środki z funduszy socjalnych. Nie tylko wysokość zarobków ma wpływ na pozytywną decyzję. Regularność wpływów na konto to jeden z istotniejszych punktów, a także forma podpisanej umowy. Artysta z umową o dzieło otrzymujący pieniądze dopiero po dwóch, trzech miesiącach nie jest tak dobrym kredytobiorcą, jak etatowiec z systematycznymi, comiesięcznymi przelewami na rachunek osobisty.

Co trudniej uwzględnić w umowie kredytowej?

Emerytura i renta oczywiście wchodzi w skład zdolności kredytowej. Banki niechętnie patrzą na klientów starszych, z problemami medycznymi, ponieważ to za duże ryzyko długoterminowej obsługi. Taka osoba uzyska finansowanie, ale na nieco innych warunkach, na pewno krótsze, z drogim ubezpieczeniem. System prowizyjny w pracy, chociaż często wartościowy w zależności od predyspozycji osobistych nie wygląda dobrze przy analizie zdolności kredytowej. Premii uznaniowych banki nie biorą również pod uwagę. Przy wątpliwościach dotyczących kredytobiorcy doradcy kredytowi decydują się na porównaniu zarobków obecnych z zeszłorocznymi, co pozwala na określenie pewnych widełek ryzyka. W przypadkach spornych banki biorą pod uwagę zawsze mniejszą kwotę dochodów. Przy umowie na zastępstwo też nie masz szans na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego. Wyłączne oświadczenie o uzyskiwanych dochodach nie wystarczy. Wszystko trzeba obecnie udowodnić.

Najlepsze narzędzie do analizy zdolności kredytowej

Do właściwej oceny zdolności kredytowej przyda się na pewno konto w BIK, gdzie przejrzysz pełną historię spłat krótkich i długich zobowiązań. BIK określa na podstawie raporty kredytowego prawdopodobieństwo uzyskania wybranego kredytu, znacznie lepiej od przeciętnych kalkulatorów multimedialnych.

Dlaczego chwilówka zaczyna się opłacać?

Opłacalność chwilówek w przypadku krótkoterminowego zadłużenia gospodarstwa domowego rośnie. Dlaczego? Czy schemat lichwiarskich krótkoterminowych pożyczek odchodzi do lamusa i czy warto rozpatrzyć w aktualnych warunkach prawnych pozyskanie partnera w postaci marki pozabankowej? Zobacz na portalu www.17banków.com najlepsze oferty chwilówek, pierwsze pożyczki są zupełnie darmowe.

Czym wyróżnia się chwilówka internetowa?

Chwilówka umożliwia finansowanie potrzeb konsumpcyjnych, od wypłaty do wypłaty na znacznie lepszych warunkach niż karta kredytowa. Poza tym do zaciągnięcia chwilówki nie potrzebujesz przechodzenia skomplikowanych procedur i co ciekawe nie musisz stawiać się osobiście w placówce danej instytucji finansowej. Przy większości kredytów gotówkowych w bankach detalicznych kredytobiorca musi zgłosić się stacjonarnie do doradcy, aby dopiąć formalności. Tylko niektóre procedury można zrealizować zdalnie (online). Chwilówki bazują na ustawie o kredycie konsumenckim, a zatem w umowach występuje ograniczenie kosztów pozaodsetkowych. Parabanki nie narzucają już klientom kosztów administracyjnych, opłat za przyjazd doradcy. Wszystkie opłaty zamykają się we wskazanym ustawowo limicie.

Lepsze procedury

Procedura wnioskowania o chwilówkę charakteryzuje się ciekawą zależnością, bardzo opłacalną dla nowych klientów. Chodzi naturalnie o pożyczki za 0 złotych, w których nie musisz spłacać oprocentowania, a jedynie podstawowy, pożyczony kapitał. Terminowość to w tym przypadku słowo kluczowe, ponieważ wyjście poza ramy umowy skutkuje nabiciem wszystkich kosztów. Lojalni kredytobiorcy, którzy współpracują z firmą pożyczkową otrzymują najczęściej rabaty na kolejne krótkoterminowe zobowiązania, np., co 4 pożyczka bez oprocentowania, w zależności od regulaminu konkretnej instytucji.

Stała walka prawna z nieuczciwymi firmami pożyczkowymi

Walka z nieuczciwymi podmiotami w sektorze pozabankowym trwa praktycznie cały czas, a większość umów z klauzulami niedozwolonymi nie ma po prostu wiążącej mocy prawnej. Z tego powodu chwilówka nie ma praktycznie żadnego ryzyka zadłużeniowego, a ze względu na niskie kwoty w umowach nie jest trudna w spłacie. Parabanki posługują się głównie kodeksem cywilnym, a nie prawem bankowym przy kształtowaniu współpracy, co umożliwia akceptowanie nawet bardziej ryzykownych wniosków (braki w historii kredytowej).

Marzenia na kredycie

Każda z osób, która decyduje się na branie kredytu powinna przede wszystkim głęboko się zastanowić nad tym, co może się ewentualnie wydarzyć. Niestety, ale nasza codzienność bywa bardzo trudna czasami i spotkać nas mogą liczne nieprzyjemne sytuacje. Nie martwmy się jednak- każdy kredyt przez internet bez wychodzenia z domu jest zabezpieczony stosownym ubezpieczeniem. Wystarczy kilka chwil i nasze codzienne życie może się okazać łatwiejsze- nawet jeśli mamy kredyt. Istnieje wiele narzędzi finansowych, które możemy wykorzystać w takich sytuacjach. Starajmy się dokładnie rozważyć nasze potrzeby i zawsze do nich podchodzić odpowiedzialnie. Jeśli nie będziemy się starać o to, aby nasze życie wyglądało lepiej, to wszystko nie będzie miało sensu. Już teraz koniecznie postawmy na zabezpieczenie kredytu, które może mieć przeróżna formę.

Dobre zabezpieczenie

Jedną z metod zabezpieczenia kredytu bez wątpienia może się okazać coś takiego, jak konsolidacja kredytu- jest to metoda połączenia zobowiązań wynikających z kilku kredytów w jeden. Coraz częściej ludzie stosują tego rodzaju rozwiązania i sobie je bardzo cenią, albowiem czynią one branie kredytów o wiele bezpieczniejszym i łatwiejszym dla nas wszystkich. Nie musimy się niczym przejmować-- jeśli się starannie zabezpieczymy, to liczyć możemy na naprawdę bardzo dużo korzyści. Pieniądze czekają na to, abyśmy po nie sięgnęli. Możemy bez obaw korzystać z kredytów, albowiem ubezpieczyciele stworzyli dla nas przeróżne narzędzia ochrony, które sprawiają, ze bez stresu korzystać będziemy z kredytu. Jest to naprawdę wspaniała rzecz, której nie sposób nie docenić. taka ochrona naprawdę ma znaczenie ie jest niesamowicie przydatna. Zastosujmy ją dla każdych naszych zobowiązań kredytowych i traktujmy ten temat wyjątkowo poważnie. Ochrona siebie przed długami jest bardzo ważna- istnieją metody skutecznego zabezpieczania się przed niekorzystnymi zdarzeniami finansowymi. Nie ma się autentycznie czego obawiać- lepsze życie już teraz na nas czeka.

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście znalezienie złotego środka. Zatem znalezienie kredytu na atrakcyjnych dla nas warunkach, oraz odpowiednie zabezpieczenie owego kredytu. Jeżeli jest to kredyt na wyższą kwotę, warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie, które zabezpieczy nas od utraty pracy, choroby czy innych nieprzewidzianych nieszczęść.

← Starsze wpisy